Amazon czy Allegro - gdzie jest taniej? Analiza 1000 produktów daje odpowiedź

Amazon na polskim rynku nie oferuje lepszych cen niż Allegro - wynika z raportu firmy Dealavo. Co więcej, różnice zazwyczaj są na korzyść polskiego serwisu.

We wtorek 2 marca Amazon uruchomił polską wersję swojego serwisu sprzedaży. Można już kupić pierwsze produkty, choć nie cały asortyment jest dostępny.

Zobacz wideo Jak w łatwy sposób zrobić zakupy przez internet? [WIDEO]

Allegro czy Amazon - gdzie jest taniej?

Od początku było jasne, że Amazon będzie miał pod górkę na polskim rynku, gdzie rządzi Allegro. To nie tylko lokalny, ale i światowy gigant, który zalicza się do 10 największych platform sprzedaży na świecie.

Amazon raczej nie zawalczy o klientów niższymi cenami - wynika z raportu Dealavo, który opisuje serwis Business Insider. Firma zajmująca się m.in. analizą i porównywaniem cen konkurencyjnych podmiotów, zestawiła ze sobą 1000 najpopularniejszych produktów w takich kategoriach jak elektronika, zabawki, książki oraz wyposażenie domów i ogrodów. Większość analizowanych produktów można było kupić na Allegro taniej lub w takiej samej cenie jak na polskim Amazonie. 

Na przykład, za pełną kolekcję książek z serii o Harrym Potterze kupimy aż 37 proc. taniej na Allegro. 30 proc. mniej zapłacimy za oponę Uniroyal Rainexpert. Smartfon z górnej półki Sony Xperia 1 II 8/256 GB na Allegro jest o prawie tysiąc złotych tańszy (3999 zł vs 4882,55 zł). Podobnie jest z ceną telewizora Samsung UE55TU8502, który na Allegro kosztuje 2199 zł, a Amazon życzy sobie za niego 2399 zł (8 proc. różnicy). 

Jeden z niewielu droższych produktów na Allegro to scyzoryk Victorinox Handyman 1.3773, którego cena wynosi 248 zł. To o 6 proc. więcej niż chce Amazon, gdzie scyzoryk kosztuje 233,34 zł. 

Produkty z kategorii zdrowia i uroda są na Allegro średnio tańsze o 15 proc. 

Rynek e-commerce robi się tłoczny

Polska to duży i ważny gracz na rynku sprzedaży internetowej. Świadczy o tym samo pojawienie się u nas Amazona, gdyż tylko 17 innych krajów posiada własną wersję serwisu. Allegro będzie musiało walczyć o klienta jeszcze mocniej, bo także AliExpress chce bardziej zaangażować się na naszym rynku. Spółka m.in. planuje otworzyć w Polsce własne magazyny. 

Więcej o: