Zamiast wybranki serca, ośmiu wizjonerów. Japoński miliarder rozpisał konkurs. Do wygrania lot w kosmos

Yusaku Maezawa znów rozpisał konkurs, w którym wygraną jest kosmiczna wycieczka wokół Księżyca. Tym razem zwyciężyć może nawet osiem osób. Japoński miliarder szuka prawdziwie wybitnych jednostek.

Yusaku Maezawa to miliarder, który dorobił się na sprzedaży odzieży i akcesoriów w swoim internetowym sklepie Zozotown. To z pewnością nietuzinkowa postać, był m.in. perkusistą w punkowym zespole Switch Style, a obecnie jest kolekcjonerem sztuki. 

Ma być także pierwszym kosmicznym turystą. Wykupił bowiem w SpaceX lot wokół orbity Księżyca, który ma się odbyć w 2023 roku. Maezawa najwyraźniej nie chce sam lecieć w kosmos, gdyż po raz kolejny szuka towarzyszy podróży. Informował już, że zabierze ze sobą 6-8 artystów, którzy będą mogli stworzyć dzieło inspirowane kosmiczną wycieczką. Najwyraźniej jednak miliarder zmienił zdanie.

Lot wokół Księżyca może wygrać ośmiu wizjonerów

Maezawa we wtorek wrzucił na swoich mediach społecznościowych oraz kanale na YouTube wideo, zapowiadające konkurs, w którym można wygrać podróż kosmiczną. Jednocześnie wystartowała strona internetowa dearmoon.earth, gdzie znajdują się wszystkie informacje o plebiscycie. 

Zobacz wideo Były prezes Polskiej Agencji Kosmicznej: Za 50 lat będziemy mieć sporą kolonię na Księżycu i początkową na Marsie

Jak wyjaśnia Maezawa, chce ze sobą zabrać osiem osób, które posiadają umiejętność "przesuwania granic" w dziedzinach, w których się specjalizują. Osoby te mają także być w stanie pomagać ludziom i społeczeństwu. Ponadto ważną cechą jest umiejętność pracy w grupie. Swoją kandydaturę można zgłosić do 14 marca, rozmowy z kandydatami mają rozpocząć się tydzień później. Następnie wybrane osoby otrzymają zadanie do wykonania. Kolejny krok to wywiad online. Cały konkurs ma zakończyć się w maju bieżącego roku, gdy odbędą się ostateczne rozmowy kwalifikacyjne oraz testy medyczne. 

Specjaliści ponad wybrankę życia

Towarzysza podróży Maezawa szukał już przed rokiem. Wtedy to rozstał się ze swoją partnerką, która miała lecieć w kosmos razem z nim. Zamiast niej zdecydował się znaleźć inną, bo nie wyobrażał sobie odbycia kosmicznej wycieczki bez "wyjątkowej kobiety". Na swojej stronie internetowej napisał, że poszukuje kobiety, która ma powyżej 20 lat, jest pozytywnie nastawiona do życia i interesuje się kosmosem. Następnie, w reality-show, miała zostać wyłoniona ta jedyna, która będzie towarzyszyć miliarderowi w wyjątkowej podroży. Ostatecznie miliarder zrezygnował z tego pomysłu z powodów osobistych.

Więcej o: