Zielona Góra. Największe lotnisko w regionie zamknięte z powodu koronawirusa

Lotnisko Zielona Góra-Babimost zostanie czasowo zamknięte. Powodem decyzji jest trudna sytuacji epidemiczna, która skutkowała wprowadzeniem obostrzeń w województwie lubuskim.

W ubiegłym tygodniu minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o tym, że ze względu na trudną sytuację epidemiczną od poniedziałku 15 marca lockdown zostanie wprowadzony w dwóch kolejnych województwach - mazowieckim oraz lubuskim. Lockdown oznacza zamknięcie większości sklepów w galeriach handlowych, basenów, hoteli, a także wprowadzenie nauki hybrydowej w klasach I-III. W województwie lubuskim zdecydowano się także na zamknięcie największego lotniska. 

Zobacz wideo Nowe obostrzenia od 15 marca w woj. lubuskim i mazowieckim. Na razie regulacje będą obowiązywały do 28 marca

Zielona Góra. Zamknięty port lotniczy. Powodem trudna sytuacja epidemiczna

"W związku z trudną sytuacją epidemiczną i wprowadzeniem ograniczeń w województwie lubuskim, przedsiębiorstwo państwowe „Porty Lotnicze”, które zarządza lotniskiem Zielona Góra-Babimost podjęło decyzję o czasowym wstrzymaniu lotów" - czytamy w komunikacie, w którym wyjaśniono, że decyzję podjęto, "mając na względzie bezpieczeństwo pasażerów, pracowników linii lotniczej i lotniska oraz mieszkańców województwa lubuskiego" 

Loty będą wstrzymane od poniedziałku, 15 marca, od godziny 12.00 do 27 marca. Poinformowano także, że sytuacja będzie na bieżąco monitorowana. 

Lockdown w województwie lubuskim. Jak zła jest sytuacja w tym regionie? 

Jak poinformował na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski, 37 to średnia dzienna liczba zachorowań na 100 tysięcy mieszkańców to w skali całego kraju. W momencie ogłaszania obostrzeń w województwie lubuskim parametr ten wynosił nieco poniżej 47 i był czwarty najwyższy w całym kraju. W sobotę 13 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 21 tys. nowych przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 653 dotyczyło województwa lubuskiego. 

Więcej o: