Biedronka znowu wypłaca nagrody pracownikom. Ich wysokość to 2,5 tys. zł

Biedronka wypłaci pracownikom nagrodę im. E.A. Soares dos Santosa. Wyniesie ona 2,5 tys. zł brutto i zostanie wypłacona jeszcze w tym miesiącu.

Największe dyskonty w Polsce walczą już nie tylko o klientów, ale także pracowników, którzy mogą liczyć na coraz lepsze warunki zatrudnienia oraz liczne premie. Jak podają wiadomoscihandlowe.pl, jeszcze w tym miesiącu pracownicy Biedronki otrzymają nagrodę w wysokości 2,5 tys. zł. 

Zobacz wideo Biedronka czy jednak Lidl? Porównujemy aplikacje dwóch największych dyskontów w Polsce Wybierz serwis

Biedronka przyznaje 2,5 tys. zł nagrody. Jakie warunki trzeba spełnić, aby ją dostać? 

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka, co roku przyznaje nagrodę specjalną im. E.A. Soares dos Santosa. Kwota 2,5 tys. zł brutto jest wyższa o 200 zł w porównaniu z nagrodą z ubiegłego roku i przysługuje osobom zatrudnionym na pełny etat. Pozostali współpracownicy otrzymają kwotę proporcjonalną do wymiaru czasu pracy. 

Aby otrzymać nagrodę, należało podjąć pracę w Jeronimo Martins Polska najpóźniej 1 marca 2020 roku. Dodatkowo nie należy się ona pracownikom, którzy w 2020 roku mieli 180 dni absencji (wlicza się w to czas na opiekę nad dziećmi). Nagrodę otrzymają jedynie ci pracownicy, którzy nie mieli nieusprawiedliwionych absencji, a ich praca została oceniona pozytywnie. 

Dyskonty walczą o pracowników. Lidl i Biedronka oferują programy socjalne i premie 

Biedronka poinformowała kilka dni wcześniej o wprowadzeniu programu "Rodzinne wsparcie na plus", w ramach którego sieć wypłaci 500 zł bonusu pracownikom, którzy posiadają co najmniej czwórkę dzieci. 

Zdjęcie ilustracyjne Biedronka wypłaci "500 plus" niektórym pracownikom

Lidl wprowadził natomiast bony świąteczne w wysokości 300 zł w ramach podziękowania za zaangażowanie w pracy w czasach pandemii koronawirusa. Największe sieci handlowe wcześniej zdecydowały się także wprowadzić bony na święta Bożego Narodzenia. Dodatkowo pracownicy dwóch najpopularniejszych dyskontów otrzymali w tym roku podwyżkę wynagrodzeń. 

Maseczki ochronne popularnej marki w Lidlu 300 zł dodatku dla pracowników. Lidl rozdaje bony na świąteczne zakupy

Więcej o: