Czerwcowy długi weekend Polacy chcą spędzać najchętniej w górach. Sporo osób odbije sobie majówkę

Czerwcowy długi weekend niektórzy zaczną jeszcze w maju. Wystarczy wziąć kilka dodatkowych dni wolnych, by wypoczynek wydłużyć do 10 dni. Najpopularniejszym kierunkiem wypoczynku w czerwcu będą góry.

W czwartek 3 czerwca ma miejsce Boże Ciało, co oznacza dzień ustawowo wolny od pracy.  Z danych portalu Nocowanie.pl wynika, że Polacy tłumnie odbiją sobie deszczową majówkę, podczas której zamknięte były hotele. Najwięcej rezerwacji dotyczy terminów między 2 a 6 czerwca. Są jednak osoby, które zaczynają wypoczynek już od piątku 28 maja. Dodatkowe 3-4 dni wolne pozwalają bowiem wydłużyć wypoczynek nawet do dziewięciu dni. 

Zobacz wideo Kiedy turystyka w Izraelu odżyje? „Chęci są, ale trochę nie ma odwagi”

Czerwcowy długi weekend najchętniej Polacy spędzą w górach 

Na liście najczęściej wybieranych kierunków na portalu Nocowanie.pl w pierwszej dziesiątce znajdują się miejscowości górskie. 5,2 proc. zapytań dotyczy noclegów w Zakopanem, drugi jest Karpacz (4,6 proc.), trzecia Szczawnica (3,5 proc.), a czwarta Solina (3,4 proc.). W dziesiątce znalazły się jeszcze Kudowa-Zdrój, Władysławowo, Szklarska Poręba, Polańczyk, Sopot oraz Krynica Morska.

Sejm. Zdjęcie ilustracyjneBon turystyczny wydłużony o rok? Do Sejmu trafił rządowy projekt

Najczęściej wybierane formy noclegu to wciąż domki oraz apartamenty. Można z tego wnioskować, że turyści mimo wyboru popularnych kurortów wciąż wolą spędzać czas we własnym gronie i z zachowaniem dystansu społecznego, zamiast w tłocznych hotelach. 

Ceny na "czerwcówkę" 2021

Jak można było się spodziewać, czerwcowy długi weekend będzie w tym roku droższy niż w poprzednim. Ceny noclegów wahają się bowiem od 48 do 62 zł od osoby za noc.

Podróżni na lotnisku (zdjęcie ilustracyjne)Biura podróży nie chcą oddawać pieniędzy za vouchery. Radzą, by je sprzedać

Jak informuje Nocowanie.pl średnio "za nocleg dla jednej osoby w Zakopanem zapłacimy średnio około 58 zł, w Karpaczu 57 zł a w Szczawnicy 52 zł. Koszt wypoczynku nad Jeziorem Solińskim - w Solinie oraz Polańczyku - to odpowiednio 53 zł i 51 zł. Podobne ceny znajdziemy w innych miejscowościach położonych na południu kraju. W Kudowie-Zdroju zapłacimy średnio 54 zł, natomiast w szklarskiej porębie 59 zł. Tańsze noclegi można znaleźć we Władysławowie - 48 zł, ale już ceny w Sopocie (58 zł) i Krynicy Morskiej (62 zł) są wyższe".

Więcej o: