Kaczyński wie, kto będzie nowym prezesem PKO BP. "To fachowiec, który nie jest związany z partią"

Nowym prezesem PKO BP zostanie jeden z członków zarządu banku - powiedział w wywiadzie dla Interii prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Dodał, że dymisja Zbigniewa Jagiełły miała charakter polityczno-personalny, ale "nie miała niczego wspólnego z pozycją premiera".
Zobacz wideo Bronisław Komorowski wraca do polityki?

Prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło niespodziewanie złożył dymisję 11 maja i 7 czerwca odejdzie z największego polskiego banku. Jego miejsce ma zająć jeden z członków zarządu banku.

Następcą prezesa Zbigniewa Jagiełły zostanie członek zarządu

- Co do PKO BP, to następcą zostanie człowiek, który jest w zarządzie, fachowiec, który nie jest związany z partią. Nie chcę jednak mówić o nazwiskach. I nie chodzi na pewno o jakieś wielkie zmiany - ten bank dobrze działa, jak sprawna maszyna - powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Interii.

W temacie dymisji prezesa PKO BP Zbigniewa Jagiełły, prezes PiS zapewnił, że to nie miało żadnego związku z pozycją premiera Mateusza Morawieckiego. - W polityce trzeba się liczyć z eliminacją pewnych napięć - powiedział, po czym dodał, że chodzi o napięcia polityczno-personalne.

Kto zostanie nowym prezesem PKO BP? Poznaliśmy nazwisko faworyta

W zarządzie PKO BP zasiadają wiceprezesi Jan Emeryk Rościszewski i Mieczysław Król (były radny PiS) oraz Rafał Antczak, Rafał Kozłowski, Maks Kraczkowski (były poseł PiS), Adam Marciniak, Piotr Mazur i Jakub Papierski.

Jak ustaliliśmy wcześniej, nowym prezesem PKO BP ma zostać Jan Emeryk Rościszewski. Informator przekazał nam, że plan odejścia Jagiełły z PKO BP był omawiany w wąskim gronie już od początku maja.

Jan Emeryk Rościszewski jest obecnie wiceprezesem PKO BP, który odpowiada za obszar rynku detalicznego. Wcześniej pracował m.in. w AXA International, BNP Paribas, w latach 1998-2016 był prezesem zarządu TUnŻ Cardif Polska, a do 2016 pełnił również funkcję dyrektora generalnego Cardif Assurance Risques Divers w Polsce. Obecnie także zasiada w radzie nadzorczej PKO Banku Hipotecznego S.A. i Grupy Żywiec S.A. Jest Kawalerem Zakonu Maltańskiego i pełnił funkcję szpitalnika Związku Polskich Kawalerów Maltańskich.

Więcej o: