Banki zapowiadają przerwy techniczne. M.in. mBank i PKO. Warto wypłacić pieniądze przed weekendem

Na nadchodzący weekend kilka banków zaplanowało prace serwisowe. W tym czasie dostęp do części usług będzie utrudniony. mBank zachęca klientów, aby wypłacić gotówkę przed weekendem.
Zobacz wideo Wkład własny wg PiS. Śmiszek: Banki dostaną ocean pieniędzy

Przerwy techniczne zapowiedziały cztery banki: Bank Pocztowy, mBank, PKO Bank Polski oraz Santander. Klienci wymienionych banków powinni już dziś przygotować się na nadchodzące utrudnienia.

Bank Pocztowy - prace administracyjne 20 czerwca

Bank Pocztowy powiadomił, że w niedzielę 20 czerwca będą prowadzone prace administracyjne. W związku z tym:

  • w godzinach 00:00-04:00 klienci nie będą mogli dokonać płatności kartą w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji 3D Secure;
  • w godzinach 03:00-07:00 klienci nie będą mogli przyłączać kart do portfela cyfrowego i wysyłać powiadomień SMS.

Prace modernizacyjne w PKO Bank Polski: 20 czerwca

PKO Bank Polski zapowiada, że w niedzielę 20 czerwca od godz. 0:00 do 12:00 nie będzie można korzystać z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes, aplikacji iPKO biznes, funkcji Open Banking oraz płacić w sklepach internetowych za pomocą usługi "Płacę z iPKO". W ramach ochrony internetowych płatności kartą 3D-Secure 2 dostępna będzie tylko autoryzacja kodem SMS i PIN-em do karty.

W czasie przerwy aplikacja IKO oraz iPKO Biznes mobile będzie niedostępna w godz. od 00:00 do 06:00. Z kolei w godz. od 06:00 do 12:00 będzie można tylko wypłacać pieniądze z bankomatów, płacić w sklepach stacjonarnych i internetowych za pomocą BLIK.

Wszystkie karty, w tym karta debetowa PKO Ekspres będą działać normalnie.

Przerwa techniczna w mBank: 20 czerwca

mBank informuje, że w nocy z 19 na 20 czerwca będą trwały prace modernizacyjne. Bank zachęca klientów, aby jeszcze przed weekendem wykonać ważne przelewy i wypłacić gotówkę:

  • w godzinach 2:00-10:00 klienci nie zapłacą kartą, nie wypłacą gotówki z bankomatu oraz nie będą mogli korzystać z wpłatomatu. Za zakupy w internecie nie będą mogli płacić w godzinach 2:00-11:45;
  • pomiędzy godziną 2:00-11:45 klienci nie zalogują się na swoje konto w internecie oraz w aplikacji mobilnej. W godzinach 1:30-12:30 nie będzie możliwe składanie wniosków;
  • w godzinach 2:00-10:00 nie będą działały także karty dla klientów obsługiwanych w ramach MSP i korporacje. Za zakupy w internecie klienci nie zapłacą w godzinach 2:00-11:45. Pozostałe kanały dostępu, w tym mBank CompanyNet będą działały bez zmian;
  • podczas przerwy mLinia nie będzie dostępna. Klienci nie zrealizują w tym czasie żadnych operacji.

Santander - utrudnienia 18-19 czerwca

Bank Santander ogłosił, że od godziny 23:00 w piątek do godziny 7:30 w sobotę klienci nie będą mogli się zalogować do bankowości internetowej ani aplikacji mobilnej. BLIK, przelewy natychmiastowe, Kantor Santander i Przelew24 zostaną wyłączone w piątek już o 22:00.

Więcej o: