Bill Gates i Melinda Gates już oficjalnie nie są małżeństwem. Co z majątkiem?

Bill Gates i Melinda Gates nie są już małżeństwem. 2 sierpnia dokument rozwodowy został podpisany przez sędziego w mieście King County w stanie Waszyngton. Szczegóły dotyczące podziału majątku nie zostały ujawnione.
Zobacz wideo Pierwszy turysta w kosmosie - miliarder, Richard Branson

Na początku maja Bill Gates, założyciel firmy Microsoft, filantrop i jeden z najbogatszych ludzi na świecie wraz z Melindą Gates ogłosili separację. We wspólnym oświadczeniu poinformowali, że po 27 latach małżeństwa biorą rozwód.

Jak podaje CNN, w poniedziałek 2 sierpnia Gatesowie wzięli rozwód i już oficjalnie nie są małżeństwem. Dokumenty rozwodowe zostały podpisane przez sędziego w mieście King County w stanie Waszyngton. Byli już małżonkowie osiągnęli porozumienie w sprawie podziału majątku, lecz szczegóły nie zostały ujawnione. Wiadomo jednak, że żadna ze stron nie ubiega się o alimenty.

Bill i Melinda Gates wzięli rozwód

Decyzja o rozwodzie Billa Gatesa i Melindy French Gates była zaskoczeniem dla opinii publicznej. Jak wyjaśnili we wspólnym oświadczeniu, "po wielu przemyśleniach i ciężkiej pracy nad naszym związkiem podjęliśmy decyzję o zakończeniu naszego małżeństwa. W ciągu ostatnich 27 lat wychowaliśmy troje niesamowitych dzieci i stworzyliśmy fundację, która działa na całym świecie na rzecz zapewniania ludziom dostępu do zdrowego i produktywnego życia".

Melinda Gates i Bill Gates podkreślili, że "nadal podzielają wiarę w misję" ich fundacji i będą dalej pracować w niej razem. "Ale nie wierzymy już, że możemy razem rozwijać się jako para na tym nowym etapie naszego życia" - napisali.

Bill Gates to jeden z najbogatszych ludzi na świecie

Bill & Melinda Gates Foundation to największa na świecie organizacja filantropijna. Do 2018 roku Bill i Melinda przekazali jej 36 miliardów dolarów. Fundacja zajmuje się m.in. ochroną zdrowia w krajach rozwijających, rozwojem społecznym i edukacją.

Bill Gates jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie. We wtorek Bloomberg Billionaire Index oszacował jego majątek na kwotę 151 miliardów dolarów.

Więcej o: