Paragon grozy za wyprawkę szkolną. Nawet ponad 1000 zł za podręczniki dla dzieci

Wyprawka szkolna jest coraz droższa. Swój "paragon grozy" pokazała pani Anna z Bydgoszczy, która za same podręczniki zapłaciła ponad 1000 złotych. Kolejne 700 złotych wydała na artykuły szkolne, plecaki i buty. "Wybierałam najtańsze przybory, ale i tak się nazbierało" - tłumaczy.
Zobacz wideo Kiedy i gdzie składać wniosek o 300+?

Początek roku szkolnego coraz bliżej. Rodzice przygotowują swoje dzieci, kupując im niezbędne rzeczy do rozpoczęcia nauki w szkole. Jednak wyprawka szkolna to spory wydatek. Przekonała się o tym matka, która wydała ponad 1000 złotych na same podręczniki.

Dzieci podczas lekcji wychowania fizycznego (zdjęcie ilustracyjne)Branża fitness: Niech dzieci chodzą na WF na siłownie. "Kolosalne korzyści"

Paragon grozy. Zapłaciła ponad 1000 złotych za podręczniki

Pani Anna z Bydgoszczy, matka ucznia pierwszej klasy technikum, kupiła podręczniki, za które zapłaciła 1042,10 złotych. Kwota pojawiła się na "paragonie grozy". "Musieliśmy jeszcze odkupić dwie książki od starszych uczniów. Znalezienie ich było bardzo trudne, ponieważ tych podręczników już nie produkują, ale nauczyciel wymaga" - wyjaśniła serwisowi WP Kobieta.

Paragon grozyParagon grozy Fot. Archiwum prywatne Anny / WP Kobieta

Pani Anna obliczyła, że na same podręczniki wydała prawie 1300 złotych, a za przybory, plecaki i buty na WF dla syna oraz młodszej córki zapłaciła kolejne 700 złotych. "Wybierałam najtańsze przybory, ale i tak się nazbierało. Za same plecaki zapłaciłam 400 złotych, a za trampki 120 złotych" - wylicza.

Przemysław CzarnekPrzemysław Czarnek zapowiada podwyżki dla nauczycieli. "Miliardy złotych"

Artykuły szkolne są coraz droższe

Rodzice uczniów w ramach programu "Dobry Start" otrzymują 300 złotych na wyprawkę szkolną. Jednak wartość tego świadczenia szybko maleje przez wysoką inflację, która przekroczyła już 5 proc., co jest najwyższym wynikiem od dekady.

Jak pisaliśmy wcześniej na Next.gazeta.pl, artykuły szkolne szybko drożeją. Rodzice dzieci w wieku szkolnym będą musieli przeznaczyć na nie w tym roku średnio ponad 90 zł. To przeszło 10 proc. więcej niż w ubiegłym roku i ponad 40 proc. więcej niż przed pandemią - wynika z analizy "Dziennika Gazety Prawnej".

Więcej o: