Dobry Start, czyli 300 plus. 1,1 mld zł wypłacił ZUS. Jak złożyć wniosek?

W ramach programu "Dobry Start" ZUS wypłacił już miliard złotych na konta rodziców i opiekunów. 300 plus przysługuje wszystkim rodzinom, bez względu na dochód. Do kiedy można złożyć wniosek? Kiedy zostanie wypłacone świadczenie?
Zobacz wideo Kiedy i gdzie składać wniosek o 300+?

300 plus jest już przyznawane kolejny rok. To zwyczajowa nazwa dla programu "Dobry Start". W jego ramach rodzice dzieci w wieku szkolnym otrzymują wyprawkę w wysokości 300 zł na początek roku szkolnego.

Jak powiadomił Zakład Ubezpieczeń Społecznych, w ramach programu "Dobry Start" wypłacono już 1,1 mld złotych. "Rodzice i opiekunowie złożyli wnioski o świadczenia 300 plus z programu 'Dobry Start', które dotyczą ponad 4,1 mln dzieci, czyli ponad 90 proc. uprawnionych" - czytamy w komunikacie.

Dobry Start. Jak złożyć wniosek o 300 plus?

Od 1 lipca tego roku można składać wnioski o 300 plus z programu "Dobry Start". W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o to świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną - za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Pieniądze z programu są wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Wnioski będą przyjmowane do 30 listopada 2021 roku. W przypadku wniosków, które były składane do końca sierpnia, pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej 30 września. Natomiast rodzice składający dokumenty od 1 września otrzymają środki z 300 plus na konto dopiero po dwóch miesiącach od złożenia wniosku.

Dobry Start. Dla kogo 300 plus?

Świadczenie z programu "Dobry Start" przysługuje na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Na dzieci z niepełnosprawnościami świadczenie przysługuje do ukończenia przez nie 24. roku życia. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód.

Więcej o: