Auchan otworzy sklepy w niedziele niehandlowe. Sieć wprowadza usługi pocztowe

Od 1 października Auchan wprowadzi do swoich sklepów usługi pocztowe i kurierskie. Pozwoli to sieci otworzyć swoje sklepy również w niedziele niehandlowe. Przepisy uszczelniające ustawę o zakazie handlu w niedziele jeszcze nie weszły w życie.
Zobacz wideo Rynek pracy po pandemii. Silna pozycja pracowników. "Nikt się tego nie spodziewał"

Francuska sieć Auchan podpisała umowę z firmą Pointpack. Dzięki współpracy sklepy tej sieci będą od przyszłego miesiąca oferować usługi pocztowe i kurierskie - czytamy w komunikacie prasowym. Klienci będą mogli nadać lub odebrać przesyłki poprzez system Pointpack.

Podatek handlowy przynosi miliardy Rząd przeciera oczy ze zdumienia. 2,5 mld zł z podatku handlowego

Auchan wprowadza usługi kurierskie i pocztowe. Dzięki temu otworzy sklepy w niedziele niehandlowe

"Wprowadzenie świadczeń kurierskich i pocztowych, jest kolejnym udogodnieniem w oferowanym przez Auchan zestawie usług i pozwoli na bardziej efektywne wykorzystanie czasu klientów przeznaczonego na zakupy i zwiększenie ich komfortu. Jest też odpowiedzią na aktualne oczekiwania kupujących" - powiedziała Małgorzata Piekarska, dyrektor Marki/Klienta/Data/Digital/SI cytowana w komunikacie.

Przypomnijmy, 20 września Auchan zapowiedział możliwość otwarcia swoich sklepów w niedziele w związku z wprowadzeniem świadczeń kurierskich i pocztowych. "Sieć Auchan zawsze przestrzega przepisów obowiązującego prawa oraz podąża za zmieniającymi się potrzebami współczesnych konsumentów, dla których liczy się czas i wygoda podczas zakupów oraz przy korzystaniu z innych usług związanych z organizacją życia codziennego" - czytamy w komunikacie sieci.

Zakaz handlu w niedzielę. Zdjęcie ilustracyjne PiS otwiera furtkę w zakazie handlu. Ułatwienie dotyczy nielicznych

Zakaz handlu w niedzielę ma być załatany. Sieci korzystają, nim przepisy wejdą w życie  

Zakaz handlu w niedziele to jeden ze sztandarowych projektów PiS. Jednak szybko powiększająca się liczba sieci wykorzystujących luki w przepisach sprawiła, że zakaz handlu w niedziele stał się fikcją. Skłoniło to władze do uszczelnienia prawa. Sejm przyjął 17 września poprawki, które pozwalają na otwarcie w niedziele jedynie tych sklepów, które wykażą, że co najmniej połowa ich przychodów pochodzi z usług pocztowych.

Teraz nowelizacją ustawy zajmie się Senat. Po przejściu całej procedury legislacyjnej ustawa wejdzie w życie w pierwszy dzień miesiąca następujący trzy miesiące po ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw. Sieci handlowe mają zatem jeszcze trochę czasu, by korzystać z luki w prawie i handlować w niedziele.

Od października sklepy w niedzielę otworzy również sieć Aldi

Więcej o: