Elon Musk ma 236 miliardów powodów do zadowolenia. Został najbogatszym człowiekiem na świecie

Elon Musk, właściciel SpaceX jest najbogatszym człowiekiem na Ziemi. Jego majątek osiągnął wartość 236 miliardów dolarów. Tym samym stał się drugim człowiekiem, którego fortuna przekroczyła granicę 200 miliardów dolarów.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

18 października 2021 r. majątek Elona Muska osiągnął wartość 236 miliardów dolarów - wynika z rankingu Bloomberga. Amerykanin zyskał miano najbogatszego człowieka świata, detronizując Jeffa Bezosa.

Elon Musk dysponuje największym majątkiem. Jest bogatszy od Jeffa Bezosa

Elon Musk jest drugą osobą w historii, której majątek przekroczył poziom 200 mld dolarów. Jako pierwszy dokonał tego Jeff Bezos i to dwukrotnie - najpierw w sierpniu 2020 r., gdy jego fortuna osiągnęła wartość 202 miliardów dolarów, a po raz drugi pod koniec kwietnia 2021 r. Wtedy jego majątek oszacowano na kwotę 201 miliardów dolarów.

Warto jednak przypomnieć, że na początku stycznia 2021 r. Elon Musk był przez chwilę najbogatszym człowiekiem świata z majątkiem, który wyceniono na kwotę 185 miliardów dolarów. Właściciel Tesli i SpaceX był wtedy bogatszy od Bezosa o zaledwie jeden miliard dolarów.

Elon Musk bogatszy od Billa Gatesa i Warrena Buffetta razem wziętych

Drugie miejsce w rankingu Bloomberga zajmuje Jeff Bezos z fortuną o wartości 197 miliardów dolarów. Tuż za nim jest Bernard Arnault, zwany "królem luksusu", który kontroluje grupę LVMH - francuski koncern zajmujący się dobrami luksusowymi. Jego majątek został wyceniony na kwotę 164 miliardy dolarów.

Media zwracają uwagę, że Musk jest w tym momencie bogatszy niż Bill Gates (130 mld dolarów) i Warren Buffett (103 mld dolarów) razem wzięci. Gates i Buffett zajmowali niegdyś najwyższe pozycje na listach najbogatszych ludzi świata.

Zobacz wideo Koszty utrzymania mieszkania idą w górę? Narkun: Odbijają się mocno na budżecie domowym
Więcej o: