Rząd dzieli się tanim paliwem z Polakami. "Stacja z benzyną po 5,87 zł ogólnodostępna"

W czwartek media informowały o tajemniczej stacji benzynowej w Warszawie, na której tanie paliwo tankować mogą tylko samochody rządowe. Centrum Informacyjne Rządu zapewnia, że na znacznie tańsze paliwo liczyć może każdy. Obiekt jest ogólnodostępny.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Na wielu stacjach benzynowych cena benzyny Pb95 przekroczyła już 6 zł za litr. Mieszkańcy Warszawy mają jednak niebywałą okazję tankować znacznie taniej. 

Stacja benzynowa, którą dysponuje Centrum Obsługi Administracji Rządowej, oferuje bowiem paliwo w bardzo atrakcyjnej cenie. Zarówno benzyna Pb95 jak i olej napędowy są na niej dostępne po zaledwie 5,87 zł za litr. 

Benzyna powyżej 6 zł za litr? Nie na tej stacji. Obsługuje nie tylko rząd

O sprawie poinformowało redakcję next.gazeta.pl Centrum Informacyjne Rządu. Wcześniejsza publikacja "Faktu" sugerowała bowiem, że na stacji tankować mogą wyłącznie samochody rządowe. "Stacja benzynowa przy ul. Powsińskiej jest ogólnodostępna i każdy może korzystać z jej usług" - zapewnia CIR w komunikacie

Stacja działa na podstawie koncesji na obrót paliwami ciekłymi, wydanej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Jest ogólnodostępna. Każdy zainteresowany może przyjechać i zatankować tam swój samochód na tych samych warunkach - zapewniają przedstawiciele Centrum. 

Tania benzyna w Warszawie. "Dla wszystkich na takich samych zasadach"

Ze stacji mogą korzystać też samochody należące do administracji publicznej, ale na zasadach ogólnych, takich samych, jakie obowiązują pozostałych odbiorców.

Cena paliwa ustalana jest na podstawie ceny zakupu powiększonej o marżę handlową. Jej cena może się zatem różnić od kwoty 5,87 zł, którą podaje na swoich stronach COAR. 

Benzyna może drożeć

Zdaniem ekspertów coraz wyższe ceny na stacjach benzynowych mogą wzrosnąć jeszcze bardziej. - Lepiej nie przyzwyczajać się do 6 złotych, tylko liczyć się z możliwością pojawienia się 7 zł za litr - twierdzi Wojciech Jakóbik, ekspert ds. paliw. - Jeśli polska waluta się nie umocni i za dolara będziemy płacić w okolicy 4 zł, a cena ropy dalej będzie rosnąć i dojdzie do poziomu 120 dolarów za baryłkę, to za paliwa w Polsce będziemy płacić 7-7,50 zł za litr - skomentował z kolei w rozmowie z TVN Dawid Czopek z Polaris FIZ. 

Więcej o: