Meta już istnieje, ale nie ta Zuckerberga. "Nie zrozumiecie cywilizacji, nawet gdyby was kijem zdzieliła"

"Ręce precz od Meta, to nazwa naszego Centrum Badań nad Cywilizacją Postkapitalizmu" - napisał na Twitterze Yanis Varoufakis ekonomista i były grecki minister finansów. "Ty i twoje sługusy nie zrozumiecie, czym jest cywilizacja, nawet gdyby was kijem zdzieliła" - dodał, zwracając się do właściciela Facebooka Marka Zuckerberga, którego oskarżył o kradzież nazwy.

Meta to nazwa lewicowego think-tanku, w którego radzie doradczej znajdują się wybitni ekonomiści, filozofowie, artyści i aktywiści. Należą do niej m.in. Noam Chomsky, Srećko Horvat, Brian Eno, Ken Loach, James K. Galbraith czy były minister finansów Grecji Yanis Varoufakis - informuje portal greekreporter.com

Zobacz wideo Jak nie dać sobie ukraść konta na Twitterze i Facebooku? Poradnik dla polityków PiS (i nie tylko) [TOPtech]

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Były minister finansów Grecji uderza w Zuckerberga. "Ty i twoje sługusy - nie zrozumiecie czym jest cywilizacja"

Jak czytamy na stronie, Meta - to skrót od Centrum Badań nad Cywilizacją Postkapitalizmu. Organizacja "działa poprzez sztukę i badania, argumentację i poezję" i "stara się zerwać z dystopijną teraźniejszością, aby wyobrazić sobie świat na nowo".  

"Ręce precz od Meta, to nazwa naszego Centrum Badań nad Cywilizacją Postkapitalizmu, Panie Zuckerberg. Ty i twoje sługusy nie zrozumiecie czym jest cywilizacja, nawet gdyby was kijem zdzieliła" - napisał na Twitterze Yanis Varoufakis, który oskarżył właściciela Facebooka o kradzież nazwy. 

Facebook zmienił nazwę na Meta. Jaka jest wizja "metawersum"?

Mark Zuckerberg podczas konferencji Connect przedstawił swój nowy projekt - koncepcję wirtualnego wszechświata, który łączy rzeczywistość fizyczną z wirtualną. Metawersum ma stać się społeczną, wirtualną przestrzenią 3D, gdzie użytkownicy będą mogli dzielić się doświadczeniami z innymi osobami lub wspólnie z nimi robić rzeczy niedostępne w świecie rzeczywistym.

 - Jestem dumny z tego, co zbudowaliśmy do tej pory i jestem podekscytowany tym, co przed nami - wychodzimy poza to, co jest możliwe dzisiaj, poza ograniczenia ekranów, poza granice odległości i fizyki, w kierunku przyszłości, w której wszyscy będą mogli być ze sobą obecni, tworzyć nowe możliwości i doświadczać nowych rzeczy. To przyszłość, która wykracza poza jakąkolwiek firmę i która zostanie stworzona przez nas wszystkich - powiedział w czwartek Zuckerberg. Szef Facebooka przedstawił również nową nazwę spółki - Meta i wyjaśnił, że produkty należące do firmy w tym Facebook i Instagram zachowają swoje nazwy. 

Więcej o: