30 tys. pocisków, 100 karabinów, a nawet kusza z bełtami. CBŚP rozbiło gang handlarzy bronią

Handlarze bronią operowali w okolicach Radomia oraz Lublina. Sprzedawali pistolety i karabiny, ale także materiały wybuchowe oraz narkotyki. Aresztowano 12 osób.

Blisko sto sztuk broni palnej i ponad 30 tysięcy sztuk amunicji przejęli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Gang handlujący bronią został rozbity przez policję, Służbę Kontrwywiadu Wojskowego i Prokuraturę Krajową. Według śledczych grupa działała od 2020 roku. 

Zobacz wideo CPŚP rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą handlującą bronią

Gang handlarzy bronią rozbity. W zatrzymanie 16 osób zaangażowano ponad 300 funkcjonariuszy

W zatrzymaniu 16 podejrzanych uczestniczyło ponad 300 funkcjonariuszy, w tym policyjni kontrterroryści. Według śledczych gang oferował różnego rodzaju broń palną przede wszystkim w okolicach Radomia i Lublina. Przestępcy handlowali też granatami i materiałami wybuchowymi, a także narkotykami - haszyszem i marihuaną. Podczas operacji policji zabezpieczono 98 sztuk broni; między innymi pistolety maszynowe takie jak Scorpion, Uzi czy Rak, karabiny kałasznikow, dubeltówki, a także kusze z bełtami wytwarzane przez gang. Przestępcy oferowali nawet przedwojenny kultowy model polskiego pistoletu VIS-35 będący chlubą przedwojennego Wojska Polskiego, uważany za jeden z najlepszych pistoletów wojskowych, jakie kiedykolwiek zostały wyprodukowane. Zdjęcia zarekwirowanych rzeczy znajdziecie w galerii do artykułu. Broń była ukrywana w różnych miejscach. Znaleziono ją m.in. w warsztatach i szopach, ale także w gołębniku, pralce czy torbie z ubraniami. 

Więcej podobnych treści przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zarzuty dla członków gangu. 12 osób trafiło do aresztu

Zatrzymanym postawiono w Prokuraturze Krajowej zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego posiadania i handlu bronią palną i przestępstw narkotykowych. Dwanaście osób tymczasowo aresztowano.

Więcej o: