McDonald's - czy jest otwarty 11 listopada 2021? Czy restauracje mogą przyjmować gości?

11 listopada wypada Święto Niepodległości, które jest dniem wolnym od pracy. Czy w czwartek mogą być otwarte restauracje czy sieci fast food jak McDonald's czy KFC?

Osoby, które nie zdążyły zrobić zakupów przed czwartkowym Świętem Niepodległości, mogą spróbować zjeść obiad na miejscu w restauracji lub zamówić danie na wynos. W święto państwowe mogą być bowiem otwarte kawiarnie, cukiernie czy restauracje. To samo dotyczy m.in. sieci McDonald's.

Zobacz wideo Trudny czas restauratorów. "Jest mnóstwo ofert pracy, na które brakuje odpowiedzi"

Więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

11 listopada - czy McDonald's będzie czynny w Święto Niepodległości?

Niektóre restauracje McDonald's będą czynne w czwartek 11 listopada. Na pewno zamknięte będą punkty, które znajdują się w centrach handlowych czy biurowcach, które tego dnia na pewno nie będą działać.

Większość restauracji McDonald's będzie oferowała sprzedaż przez okienko McDrive. Podobnie mogą działać też inne sieci, jak KFC czy Starbucks.

Zakaz handlu w niedziele i święta dotyczy przede wszystkim sklepów. Wyłączone z zakazu, zgodnie z ustawą, są między innymi lokale gastronomiczne, ale też apteki, kwiaciarnie, sklepy z pamiątkami czy stacje benzynowe. 

Działać w święta i niedziele niehandlowe mogą również sklepy, w których za kasą stanie właściciel. Ponadto przedsiębiorca, który prowadzi sklep, będzie mógł korzystać z nieodpłatnej pomocy swojej rodziny - małżonka, dzieci i rodzeństwa. Te osoby nie będą mogły być jednak pracownikami lub zatrudnionymi w danej placówce handlowej.

McDonald's w Polsce

Zgodnie z komunikatem firmy, McDonald's zatrudnia w Polsce ponad 20 tysięcy osób. W całym kraju, a dokładnie w 150 miastach, znajduje się 396 restauracji tej sieci.

311 lokali w Polsce, prawie 70 proc., to placówki franczyzowe, prowadzone przez niezależnych przedsiębiorców.

Więcej o: