Sejm przyjął budżet na rok 2022. PiS z większością. Wśród głosujących Łukasz Mejza

Sejm przyjął projekt budżetu na rok 2022. Za ustawą głosowało 230 posłów, przeciwko niej było 222. Na sali obecny był m.in. Łukasz Mejza, wiceminister sportu.

Sejm w piątek zajął się projektem budżetu na rok 2022. Posłowie najpierw zajęli się sprawozdaniem komisji, a następnie przystąpił do poprawek. Zmiany, których domagała się opozycja, zostały odrzucone w całości. 

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo https://www.gazeta.pl/0,0.html#e=LinkPrLead

Głosowanie nad budżetem. Sejm poparł ustawę

W głosowaniu nad całością projektu udział wzięło 452 posłów. Za przyjęciem budżetu opowiedziało się 230 posłów, przeciwko było 222. W głosowaniu nie brało udział ośmioro parlamentarzystów.

Na sali był obecny Łukasz Mejza, wiceminister sportu, który, wedle doniesień medialnych, może mieć związek z firmą, która oferowała terapię osobom z problemami zdrowotnymi. 

Tunel pod Ursynowem na S2 Tunel pod Ursynowem otworzą za kilka dni. Odbyły się testy bezpieczeństwa

Jednodniowe posiedzenie Sejmu. Budżet już przyjęty

Projekt ustawy budżetowej zakłada, że dochody państwa wyniosą 481 miliardów złotych, a wydatki 512 miliardów. Maksymalny deficyt powinien wynieść 30,9 miliarda złotych. Wzrost gospodarczy w przyszłym roku - wedle prognoz rządowych - ma wynieść 4,6 procent, a dług publiczny - 56,6 procent.

Do projektu podczas drugiego czytania wniesiono 47 poprawek. Komisja finansów pozytywnie zaopiniowała 14 poprawek Prawa i Sprawiedliwości, między innymi wniosek o przesunięcie środków z subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego na nową pozycję "Środki na nauczanie języka polskiego w Niemczech". W projekcie zabezpieczono też dodatkowe środki na tarczę antyinflacyjną. Sejm zajmie się też poprawkami Senatu między innymi do ustawy okołobudżętowej na 2022 rok.

Mateusz Morawiecki Ile Polacy zyskają na pakiecie antyinflacyjnym. Liczymy z ekspertem

Więcej o: