Mark Zuckerberg wypadł z rankingu 10 najbogatszych ludzi świata. W jeden dzień stracił roczny budżet NFZ

Rekordowe straty Mety (dawniej Facebooka) na giełdzie uszczupliły majątek Marka Zuckerberga. Ten skurczył się w jeden dzień o więcej, niż wynosi roczny budżet NFZ. Według rankingu Forbesa szef Meta wypadł poza dziesiątkę najbogatszych ludzi świata.

Facebook po raz pierwszy w historii stracił użytkowników. Giełda natychmiastowo zareagowała, a wartość Mety spadła o 200 mld dolarów. To największa jednodniowa strata amerykańskiej firmy na giełdzie w historii. Co oczywiste, ucierpiał na tym znacząco majątek Marka Zuckerberga. 

Zobacz wideo Nie ufasz Facebookowi? Oto trzy najlepsze alternatywy dla WhatsAppa i Messengera [TOPtech]

Mark Zuckerberg stracił równowartość 120 mld zł

Majątek Marka Zuckerberga stanowią w większości akcję jego spółki Meta. Spadek ich wartości sprawił, że założyciel Facebooka zubożał o 29,7 mld dolarów (wg The Real Times Billionaires List Forbesa) lub o 31 mld dolarów (wg Bloomberg Billionaires Index). To mniej więcej 120 mld zł - więcej, niż wynosi roczny budżet NFZ na 2022 rok (112 mld zł).

Mimo że według Bloomberga Zuckerberg stracił więcej, to jego majątek szacowany jest na 89,6 mld dolarów, co daje mu 10. miejsce na liście. Forbes wycenia go jednak na 84,8 mld dolarów, przez co Zuckerberg wypada poza top 10 i znajduje się na 12. miejscu. 

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Zuckerberg osunął się w dół z siódmego miejsca, a wyprzedził go Warren Buffet, Steve Balmer oraz Larry Ellison, a według Forbesa również Mukesh Ambani oraz Gautam Adani. 

Najbogatsi ludzie świata i największa strata

Strata Zuckerberga jest jedną z największych w historii. W jeden dzień więcej utracił jedynie Elon Musk, który w listopadzie 2021 roku zubożał o 35 mld dolarów. Mimo tego wciąż pozostaje obecnie jedynym miliarderem, którego majątek jest szacowany na przeszło 200 mld dolarów. 

Posłuchaj podcastu Odc. 10: Google i Facebook rządzą światem internetu. Dużym wolno więcej?

Na drugim miejscu jest Bernard Arnault z rodziną, a podium domyka Jeff Bezos. Kolejne miejsca zajmują Bill Gates, Larry Page oraz Sergey Brin. 

Lista miliarderów wg BloombergaLista miliarderów wg Bloomberga fot. Bloomberg

Więcej o: