Za 10 dni TVN7 straci koncesję? KRRiT otrzymała tysiące skarg w obronie stacji

"Możesz pomóc. Napisz w obronie TVN7" - apeluje właściciel TVN7. Widzowie stacji, która za niespełna dwa tygodnie może stracić koncesję na nadawanie naziemne, nadesłali do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji tysiące skarg. KRRiT wciąż nie podjęła bowiem decyzji.

TVN Grupa Discovery od niespełna tygodnia alarmuje w kwestii kanału TVN7 w wyjątkowo donośny sposób. Właściciel stacji apeluje do widzów, by składali skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. KRRiT na 10 dni przed wygaśnięciem koncesji nie podjęła bowiem decyzji w sprawie rekoncesji.

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Radosław Sikorski gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl (14.02)

Tysiące skarg. Widzowie bronią TVN7

Jaki skutek przyniósł apel Discovery? - W chwili obecnej zarejestrowaliśmy około 8 tysięcy tak zwanych skarg. Wśród nich są wyrazy sympatii dla programu TVN7 oraz wnioski o przyznanie koncesji - informuje portal Wirtualnemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl

Jak podkreślają eksperci cytowani przez serwis, utrata koncesji na nadawanie naziemne oznacza dla TVN7 utratę nawet połowy widzów. 

Discovery apeluje TVN7

Właściciel stacji zwraca się do widzów z jasnym komunikatem. "25 lutego, wygasa koncesja na nadawanie kanału TVN7. KRRiT mimo spełnienia przez nas wymagań, wciąż nie wydaje nam koncesji. Takie działanie może doprowadzić do zamknięcia stacji TVN7 w formule, która gwarantuje bezpłatny dostęp dla widzów na terenie całego kraju" - czytamy w komunikacie.

"Możesz pomóc. Napisz w obronie TVN7 na adres skargi@krrit.gov.pl" - apeluje stacja. 

KRRiT kolejny raz bez decyzji

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w czwartek po raz kolejny nie podjęła decyzji w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN7. Jak informowała rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska, za przedłużeniem koncesji dla TVN7 oddano trzy głosy. Przeciwko przedłużeniu koncesji cały czas opowiadają się ci sami dwaj członkowie KRRiT - Janusz Kawecki i Andrzej Sabatowski. Aby przedłużyć koncesję, wymagane są cztery głosy "za". 

Wniosek do KRRiT o przedłużenie koncesji na kolejne 10 lat został złożony przez TVN Grupa Discovery 23 grudnia 2020 roku. Na decyzję stacja czeka więc już ponad rok. Podobnie jak w przypadku stacji TVN24 - której odnowiono koncesję po 18 miesiącach oczekiwania - nie ma żadnych przesłanek, które uzasadniałyby tak olbrzymie opóźnienie.

Posłuchaj podcastu Po co Magdzie Gessler zdjęcie misia? Fancy Bears wywołały burzę w sieci. Wyjaśniamy, czym jest NFT [PODCAST]
Więcej o: