Elon Musk chwali Cyberpunk 2077. "Świetna gra". Inwestorzy reagują

Elon Musk znowu chwali Cyberpunk 2077. Założyciel Tesli napisał na Twitterze, że jest to "świetna gra". Dzięki temu akcje jej producenta, czyli polskiej spółki CD Projekt, dość znacząco zyskały na początku środowej sesji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Zobacz wideo ROZMOWA O PRACY | Odcinek 02 | STUDIA

Akcje CD Projekt w ostatnich miesiącach zaliczają spore wahania. Końcówka poprzedniego i początek obecnego tygodnia stały pod znakiem mocnych spadków. W środę rano sytuacja znacząco się zmieniła, a cena jednak akcji spółki na giełdzie w Warszawie skoczyła na początku sesji aż o ponad 4 proc. do 179 zł względem wtorku. Nie był to może spektakularny wzrost, ale jednak dość znaczący. Należy też dodać, że pod koniec środowej sesji akcje produkującej gry firmy były już tańsze niż wczoraj.  

Elon Musk chwali CD Projekt

Cyberpunk 2077 otrzymał niedawno ważnego patcha 1.5. Gra trafiła też na konsole nowej generacji, Xboxa Series X oraz PS5. Za wzrostem ceny akcji w środę rano stoi jednak coś innego. A raczej ktoś inny, bo chodzi o jednego z najbogatszych ludzi świata Elona Muska

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Profil Cyberpunka 2077 na Twitterze postanowił podziękować graczom, że wciąż przy nich trwają. W odpowiedzi Elon Musk napisał we wtorek krótkie "Świetna gra".

Na tym się jednak nie skończyło. Zapytany o nowy model Tesli w wariancie Cyberpunk, Musk odpisał, że pracują nad możliwością uruchamiania gier z serwisu Steam w samochodach. Padło również pytanie, czy Cyberpunk w ciężarówce Tesli Cybertruck jest pewny, czy to raczej życzenie na przyszłość. Elon Musk odpisał tylko emotikoną "100", co każdy może zinterpretować we własny sposób. 

Współpraca Muska z CD Projekt nie jest czymś, co można wykluczyć, szczególnie znając zmysł marketingowy miliardera. Ponadto to już kolejny raz, gdy chwali i promuje gry polskiego studia. W 2020 pytał fanów, czy chcieliby zagrać w Wiedźmina na Tesli. Na początku ubiegłego roku zapewniał, że komputery w nowych modelach są w stanie udźwignąć Cyberpunka 2077, a na grafice promocyjnej znalazł się Wiedźmin 3. 

Elon Musk i giełda

Elona Muska na Twitterze obserwuje 74,6 mln osób. To daje mu 8. miejsce wśród najchętniej śledzonych kont. Żaden inny przedsiębiorca (chyba że zaliczyć do tego grona Donalda Trumpa) nie ma tylu obserwujących i takiego statusu. Najlepiej świadczy o tym jego wpływ na giełdę

To bowiem nie pierwszy raz, gdy Musk wpływa na akcje spółek giełdowych. Gdy pochwalił komunikator Signal, skoczyły notowania spółki, która nie była nawet związana z aplikacją. Wpływał też na wartość Dogecoina. W przeszłości zarzucano mu również manipulowanie akcjami Tesli i wymuszono na nim w tej sprawie ugodę.

Więcej o: