Cyberatak na Kreml. Hakerzy udostępnili numery telefonów. "Dzwońcie, mówcie o ataku szumowin na Ukrainę"

Hakerzy z Ukrainy włamali się na stronę Kremla i wykradli numery telefonów rosyjskich urzędników. Dane zostały udostępnione w internecie. "Wybieracie numer, dzwonicie w dzień i w nocy, i mówicie, co myślicie o perfidnym ataku szumowin na Ukrainę" - powiedział doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko.

- Wczoraj (w niedzielę 27 lutego) podjęliśmy kolejną inicjatywę - razem z "Cyborgs-Spam of Ukraine" włamaliśmy się na stronę Kremla i umieściliśmy całą bazę telefoniczną - powiedział doradca ministra spraw wewnętrznych Wadym Denysenko na antenie telewizji Ukraina-24. Numery telefonów i instrukcje zamieścił na swoim koncie na komunikatorze Telegram Anton Heraszczenko, inny doradca ukraińskiego MSW.

"Każdy, kto chce, może wejść na chatbota na Telegramie, w którym są numery telefonów urzędników. Następnie wybieracie numer rzecznika prasowego Putina - Pieskowa i dzwonicie w dzień i w nocy, i mówicie, co myślicie o perfidnym ataku szumowin na Ukrainę" - napisał Heraszczenko.

AnonymousAnonymous nagrali wiadomość dla Putina. "To kwestia czasu"

Anonymous atakuje Rosję. Cyberataki na strony rządowe, media, banki

Wcześniej grupa Anonymous przeprowadziła liczne ataki zarówno na strony rosyjskiego rządu, jak i na witryny firm i mediów, a także kanały telewizyjne. Hakerzy powiadomili w poniedziałek rano o ataku na luksusowy jacht Władimira Putina. Grupa włamała się do automatycznego systemu identyfikacji statków, dokonując zmian w danych jednostki prezydenckiej. W systemie identyfikacji pojawiła się wiadomość, że jacht znajduje się u wybrzeży Wyspy Węży i kieruje się prosto do piekła.

Anonymous (zdjęcie ilustracyjne)Anonymous uderzyło w białoruskie banki i jacht Putina. "Kieruje się do piekła"

Natomiast w niedzielę przekazali informacje o wyłączeniu stron internetowych, należących do trzech największych białoruskich banków. Dotyczy to stron banków: Belarusbank, Priorbank i Belinvestbank.

Wojna w Ukrainie - więcej na ten temat przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

*****

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj.

Zobacz wideo Sankcje na Rosję. Jakie realne konsekwencje odczują zwykli obywatele?
Więcej o: