Cyberatak na Kreml. Hakerzy udostępnili numery telefonów. "Dzwońcie, mówcie o ataku szumowin na Ukrainę"

Hakerzy z Ukrainy włamali się na stronę Kremla i wykradli numery telefonów rosyjskich urzędników. Dane zostały udostępnione w internecie. "Wybieracie numer, dzwonicie w dzień i w nocy, i mówicie, co myślicie o perfidnym ataku szumowin na Ukrainę" - powiedział doradca szefa MSW Ukrainy Anton Heraszczenko.

- Wczoraj (w niedzielę 27 lutego) podjęliśmy kolejną inicjatywę - razem z "Cyborgs-Spam of Ukraine" włamaliśmy się na stronę Kremla i umieściliśmy całą bazę telefoniczną - powiedział doradca ministra spraw wewnętrznych Wadym Denysenko na antenie telewizji Ukraina-24. Numery telefonów i instrukcje zamieścił na swoim koncie na komunikatorze Telegram Anton Heraszczenko, inny doradca ukraińskiego MSW.

"Każdy, kto chce, może wejść na chatbota na Telegramie, w którym są numery telefonów urzędników. Następnie wybieracie numer rzecznika prasowego Putina - Pieskowa i dzwonicie w dzień i w nocy, i mówicie, co myślicie o perfidnym ataku szumowin na Ukrainę" - napisał Heraszczenko.

Anonymous atakuje Rosję. Cyberataki na strony rządowe, media, banki

Wcześniej grupa Anonymous przeprowadziła liczne ataki zarówno na strony rosyjskiego rządu, jak i na witryny firm i mediów, a także kanały telewizyjne. Hakerzy powiadomili w poniedziałek rano o ataku na luksusowy jacht Władimira Putina. Grupa włamała się do automatycznego systemu identyfikacji statków, dokonując zmian w danych jednostki prezydenckiej. W systemie identyfikacji pojawiła się wiadomość, że jacht znajduje się u wybrzeży Wyspy Węży i kieruje się prosto do piekła.

Natomiast w niedzielę przekazali informacje o wyłączeniu stron internetowych, należących do trzech największych białoruskich banków. Dotyczy to stron banków: Belarusbank, Priorbank i Belinvestbank.

Wojna w Ukrainie - więcej na ten temat przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

*****

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Specjalne wydanie po ukraińsku z najnowszymi informacjami z Ukrainy. Gazetę możesz pobrać bezpłatnie tutaj.

Zobacz wideo Sankcje na Rosję. Jakie realne konsekwencje odczują zwykli obywatele?
Więcej o: