Daniel Obajtek ma nowe stanowisko. Został powołany do Rady Nadzorczej Energi

Daniel Obajtek został powołany na członka Rady Nadzorczej Energi. Spółka przekazała, że prezes PKN Orlen nową funkcję będzie sprawował bez wynagrodzenia.

Jak poinformowała we wtorek wieczorem Energa, "19 kwietnia br. akcjonariusz większościowy Spółki, PKN ORLEN S.A. [...] złożył oświadczenie o powołaniu na podstawie art. 385 § 2 Kodeksu spółek handlowych oraz § 17 ust. 3 Statutu Spółki z dniem 20 kwietnia 2022 roku do Rady Nadzorczej Spółki VI wspólnej kadencji Pana Daniela Obajtka". Podkreślono, że Obajtek funkcję w Radzie Nadzorczej Spółki będzie pełnił bez wynagrodzenia.

Prezes PKN Orlen Daniel ObajtekObajtek o cenach na stacjach. "W Polsce najtańsze paliwa w UE"

Daniel Obajtek w Radzie Nadzorczej Energi

W komunikacie przypomniano, że Daniel Obajtek jest Prezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym PKN ORLEN od 6 lutego 2018 r. Wcześniej, od 2017 do lutego 2018 r., pełnił funkcję Prezesa Zarządu Grupy Energa, a w latach 2016-2017 kierował Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

"Jako Prezes Zarządu PKN ORLEN konsekwentnie realizuje działania biznesowe związane z budową multienergetycznego koncernu o zdywersyfikowanych źródłach przychodów i zysków. Realizowane procesy przejęć i inwestycje mają na celu wzmocnienie globalnej pozycji koncernu, a także zagwarantowanie bezpieczeństwa energetycznego Polski" - czytamy w oświadczeniu. Dodano w nim, że Obajtek doprowadził do przejęcia kapitałowego Grupy Energa oraz prowadzi proces fuzji z Grupą LOTOS i PGNiG.

Zobacz wideo Fuzja Orlenu z Lotosem. Kowal: Lech Kaczyński nie wytrzymałby tego, co oni robią

"Pan Daniel Obajtek nie prowadzi w żadnej formie działalności konkurencyjnej w stosunku do Energa SA, nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej, jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej lub jako członek organu spółki kapitałowej oraz nie uczestniczy w innej konkurencyjnej osobie prawnej, jako członek jej organu, jak również nie figuruje w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonym na podstawie ustawy o KRS" - zapewniono w komunikacie.

Andrzej MalinowskiOnet: Jest kolejna ofiara Pegasusa w Polsce. Citizen Lab potwierdza***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: