Warszawa Śródmieście sprzedaje zabytkowe mieszkania. Cena za metr? 60 proc. rynkowej

Dzielnica Warszawa Śródmieście wystawiła na sprzedaż dziewięć lokali w kamienicy na Noakowskiego 12. Choć wszystkie mieszkania są do remontu, to ich cena jest wyjątkowo niska i stanowi około 60 proc. ceny rynkowej. Urząd tłumaczy, dlaczego kamienic są sprzedawane tak tanio.

Kamienica na Noakowskiego 12 jest ponad 100-letnim zabytkiem. Teraz można kupić tam mieszkanie i to w bardzo atrakcyjnej cenie. Warszawska dzielnica Śródmieście wystawiła na sprzedaż dziewięć lokali o powierzchni ponad 100 mkw. - informuje portal warszawa.naszemiasto.pl.

Ceny wywoławcze zaczynają się od 1,25 mln zł. Za metr kwadratowy trzeba zapłacić więc około 12 tys. zł. W śródmieściu średnia cena to 16,5 tys., ale na Noakowskiego wycena rośnie do 17,8 tys. zł - wynika z danych SonarHome. Ceny, od których urząd zaczyna licytację, stanowią więc około 60 proc. ceny rynkowej. 

Zobacz wideo Firmy stawiają na innowacje, które pozwolą oszczędzać czas i pieniądze

Warszawa. Mieszkania na Noakowskiego na sprzedaż po niskiej cenie. Urząd wyjaśnia

Urząd zdecydował się je sprzedać po analizie, która wykazała, że nie ma lepszych legalnych opcji ich zagospodarowania. Lokali nie można bowiem podzielić na mniejsze, gdyż kamienica od 1994 roku znajduje się w rejestrze zabytków

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Mieszkania potrzebują generalnego remontu. To jednak nie powinno mieć wpływu na ich cenę. Skąd więc tak niska wycena? - Cena wywoławcza lokali została ustalona w wysokości nie niższej niż aktualna wartość lokali określona w operatach szacunkowych sporządzonych przez rzeczoznawcę majątkowego. Stan techniczny oraz standard wykończenia lokali został określony przez rzeczoznawcę majątkowego jako wymagający przeprowadzenia generalnego remontu. Udział m.st. Warszawy w przedmiotowej nieruchomości wynosi 82,34 proc. - poinformowała portal warszawa.naszemiasto.pl Ewa Kowalczyk z urzędu dzielnicy Śródmieście.

Ceny mieszkań w dół

Ceny mieszkań zaczęły spadać - wynika z lipcowego raportu firm Expander i Rentier.io. "W czerwcu spadki pojawiły się w 11 z 17 badanych przez nas miast" - piszą analitycy. Nadal jednak mieszkania są sporo droższe niż przed rokiem, zwłaszcza w Szczecinie.

"To już kolejne potwierdzenie spadku cen. Przypomnijmy, niedawno PKO BP poinformował, że według ich danych ceny transakcyjne nowych mieszkań w II kwartale spadły w 4 z 6 największych miast" - wskazują eksperci.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: