Kiedy Drwal wróci do McDonald's? Nieoficjalnie: Informację firma poda 23.11

Od kiedy będzie można kupić Kanapkę Drwala w McDonald's? Firma nie chce oficjalnie zdradzić, kiedy dostępny będzie kultowy burger. W sieci od dawna pojawiają się przecieki, a Gazeta.pl udało się ustalić nieoficjalnie jedynie, że komunikat ws. daty premiery Drwala ma znaleźć się na stronach McDonald's 23 listopada. Tę datę najczęściej też typują fani kanapki.

Drugiej takiej potrawy ze świecą szukać w Polsce. Burger Drwala to niewątpliwie kultowa kanapka w polskim McDonald's, na którą co roku czeka mnóstwo osób. I tak już od 11 lat, bo Drwal po raz pierwszy w ofercie polskiego McDonalda pojawił się w 2011 roku.

Kiedy Burger Drwala będzie sprzedawany w McDonald's?

Kanapka Drwala oznacza, że McDonald's wprowadza ofertę zimową. Sieć fasftood jeszcze nie poinformowała oficjalnie, kiedy Drwal znów wejdzie do sprzedaży. W poprzednich latach działo się to w ostatnim tygodniu listopada. W 2021 roku kanapka była dostępna od 24 listopada. 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

W tym roku najpewniej będzie podobnie. Na jednej z facebookowych grup HSPL - Food wrzucono informację, że Drwal pojawi się już 23 listopada - donosi vibez.pl. Zazwyczaj kanapka była dostępna od środy, więc i tutaj data się zgadza.

Do postu załączono zdjęcia z instrukcją nowych napojów, które pojawiły się w ofercie McDonald's przed Wszystkich Świętych. To sugeruje, że źródłem informacji jest jeden z pracowników sieci. 

Także nam udało się nieoficjalnie dowiedzieć, że to na 23.11 McDonald's szykuje komunikat w sprawie daty tegorocznej premiery.

Oferty sezonowe McDonald's to kłopoty

W ubiegłym roku zainteresowanie Drwalem w Polsce było tak duże, że jedna z aplikacji zajmujących sie dostawą jedzenie musiała wyłączyć dostawy z innych restauracji. "Dziś McDonald’s wprowadził nową kanapkę do oferty. Z powodu ogromnego zainteresowania i brakiem kierowców wyłączyliśmy obsługę innych restauracji" - usłyszał jeden z restauratorów. 

W październiku z kolei amerykański McDonald's sprzedawała Happy Meale dla dorosłych. Dzienna liczba zamówień była nawet trzykrotnie większa niż zazwyczaj. Zatrudnieni w McDonald's postowali w mediach społecznościowych nagrania z restauracji i apelowali, by ludzie przestali zamawiać Happy Meal dla dorosłych.

Podobne sytuacja miała miejsce choćby w 2017 roku. Wówczas sieć fast food wprowadziła do sprzedaży tylko na jeden dzień sos syczuański, po tym, jak wspomniał o nim główny bohater popularnej kreskówki dla dorosłych "Rick and Morty". Fani ustawiali się w długich kolejkach, a w niektórych miejscach sytuacja była tak zła, że trzeba było wzywać policję.

Chaos w McDonald's zapanował również przy promocji z 2021 roku, gdy z okazji 25-lecia Pokemonów, firma wprowadziła zestawy Happy Meal z kartami kolekcjonerskimi z franczyzy. Część sieci musiała zawiesić ich sprzedaż, po tym, jak pojedyncze osoby wykupywały wszystkie zestawy. Był to bowiem okres, gdy jedną kartę Pokemon można było odsprzedać z nawet 350-krotnym zyskiem. 

Więcej o: