Kaufland zapowiada podwyżki dla pracowników

Kaufland podniesie pensje pracownikom sprzedaży i logistyki. Będzie to jednak dotyczyło tylko wybranych osób na wybranych stanowiskach. To kolejna duża sieć, która się na to zdecydowała.

Inflacja w październiku znów wzrosła i wynosi już 17,9 proc. Pracownicy nie mogą jednak tak jak emeryci i renciści liczyć na ustawową podwyżkę, która uwzględnia wzrost cen. Część dużych firm zaplanowała jednak wzrost pensji na 2023 rok. Zapowiedział je już Lidl oraz Auchan, a teraz do tej listy dołączył Kaufland.  

Zobacz wideo Jak możemy zaoszczędzić prąd podczas pracy zdalnej?

Kaufland zapowiedział podwyżki od 2023 roku

Na ten cel firma ma wydać 120 mln zł. Od stycznia 2023 r. osoby rozpoczynające pracę na stanowisku kasjer-sprzedawca w zależności od lokalizacji mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości 4200-4800 zł brutto. Po roku pracy otrzymają wynagrodzenie w wysokości 4400-5000 zł brutto. Zatrudnieni w centrach dystrybucyjnych na stanowisku magazynier wydania towaru w zależności od doświadczenia otrzymają wynagrodzenie w wysokości 4300-4800 zł brutto.

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

- Jestem bardzo wdzięczny wszystkim pracownikom sieci Kaufland za codzienny trud, jaki wkładają w rozwój naszej firmy. Zapewnienie im stabilnych i atrakcyjnych warunków zatrudnienia jest naszym priorytetem, dlatego w nadchodzącym roku przeznaczymy 120 mln zł na podwyżki wynagrodzeń. (...) Nasza firma liczy już ponad 15 000 pracowników w różnych częściach kraju. Cieszy mnie, że razem stanowimy jeden zespół, który dba o zadowolenie klienta na najwyższym poziomie - mówi cytowany w komunikacie Gunnar Günther, prezes zarządu w sieci Kaufland Polska.

Kaufland informuje, że zatrudnieni mogą liczyć na bony pracownicze do wydania w sieciach sklepów. Spółka oferuje też prywatną opiekę medyczną

Kaufland będzie zatrudniał pracowników

Rynek pracy w ostatnim czasie zaczyna się powoli kurczyć. Zwolnień jest więcej niż przed rokiem, a liczba ofert pracy spadła. Mimo tego wciąż jest wysoka - we wrześniu ofert było mniej o 10 tys. niż przed rokiem. Firma konsultingowa Grant Thornton zwraca uwagę, że nie powinno nas to martwić, bo 313 tys. ofert to wciąż sporo więcej niż trzy lata temu (297 tys. ofert). 

Jest też nadzieja, że sytuacja może się poprawić, czego dobrym prognostykiem mogą być plany sieci Kaufland. Detalista informuje bowiem, że chce w przyszłym roku stworzyć nowe miejsca pracy. Ma to związek z otwieraniem nowych sklepów. 

Więcej o: