Nowy pełnomocnik w rządzie. Czym będzie zajmował się Jan Kanthak? Dotąd pomagał Sasinowi

Jan Kanthak otrzymał nową funkcję w rządzie. Wiceminister aktywów państwowych wciąż będzie współpracował głównie z Jackiem Sasinem. Zajmie się inwestycjami zagranicznych spółek.
Zobacz wideo

"Wicepremier Jacek Sasin wręczył powołanie Janowi Kanthakowi na stanowisko Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznych Inwestycji Zagranicznych Spółek z Udziałem Skarbu Państwa" - poinformowało Ministerstwo Aktywów Państwowych w mediach społecznościowych we wtorek 29 listopada. 

Dotychczas Jan Kanthak sprawował funkcję wiceministra MAP. Nominację na to stanowisko otrzymał niemal równo rok temu, bo 12 listopada 2021 roku. 

Kim jest Jan Kanthak?

Jan Kanthak urodził się 20 września 1991 r. w Gdańsku. Jest absolwentem wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie studiów odbył staż w Parlamencie Europejskim - czytamy na stronie Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Od 2016 roku był zatrudniony w Ministerstwie Sprawiedliwości. W resorcie pełnił funkcję sekretarza Zespołu ds. Strategii Ministerstwa Sprawiedliwości, zajmującego się m.in. przygotowywaniem opinii i analiz oraz doradztwem w sprawach związanych z realizacją celów strategicznych w obszarze działania Ministra. Od czerwca 2017 roku w Ministerstwie Sprawiedliwości pełnił funkcję szefa gabinetu politycznego i rzecznika prasowego.

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

W wyborach samorządowych w 2018 roku został wybrany na radnego miasta Gdańska. W Radzie Miasta zasiadał w Komisji Sportu i Turystyki oraz Komisji Zrównoważonego Rozwoju. W wyborach parlamentarnych w 2019 roku został wybrany do Sejmu IX kadencji w okręgu lubelskim. Zasiadał m.in. w sejmowych Komisjach Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Spraw Zagranicznych.

Więcej o: