Mikrohotel UKOI ma zaledwie 14 m kw. Polskiemu projektowi przyświeca zasada 3 x zero

Mikrohotele to pomysł Bartłomieja Kraciuka i aktora Nikodema Rozbickiego. Pierwsze z nich, o powierzchni ledwie 14 mkw. staną w okolicy Kazimierza Dolnego. Hotele są mobilne i zbudowane zgodnie z zasadą 3 x zero: zero buldożerów, zero betonu, zero wycinania drzew.

5 grudnia UKOI wygrał dwie nagrody w PROFIT HOTEL AWARDS 2022. Projekt został nagrodzony w kategorii innowacyjnych obiektów hotelowych oraz został wyróżniony w finale za nowatorską strategię marketingową. 

Zobacz wideo "Patodeweloperka" w Polsce. "Każdy poszukuje oszczędności"

UKOI to mobilne mikrohotele

Projekt wciąż jest na etapie rozwoju, ale pierwszy mikrohotel o powierzchni 14 mkw. już powstał. Stoi na działce w okolicach Kazimierza Dolnego i przyjmuje gości od września. W środku znajdziemy dwuosobowe łóżko, łazienkę z prysznicem i WC oraz aneks kuchenny. Zapewniono też duże przeszklone okno, które pozwala obserwować naturę

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Nazwa UKOI pochodzi od słowa "koić" - wpływać łagodząco, uspokajać. Celem twórców było zapewnić między innymi miejsce do odpoczynku, w którym będzie można zwolnić i odciąć się od świata.  

UKOI to produkt Odpocznij S.A. Firmę założyli aktor Nikodem Rozbicki oraz Bartłomiej Kraciuk, odpowiedzialny m.in. za projekty Warszawa Powiśle czy Zorza.

Mikrohotele w zgodzie z naturą

Przy budowie mikrohoteli obowiązuje zasada 3 x zero: 

  • zero buldożerów,
  • zero betonu, 
  • zero wycinania drzew.

Pomysłodawcy dbają więc nie tylko o gości, ale też o naturę. Za tym idą też korzyści inwestycyjna - przekonują na swojej stronie. Od rozpoczęcia produkcji do ustawienia mikrohotelu mija ledwie 90 dni.

Konstrukcja na przyczepie sprawia, że domek jest mobilny, a jego ustawienie nie wymaga pozwolenia na budowę. UOKI planuje postawić ponad 100 domków w ciągu następnych pięciu lat. Firma zabezpieczyła już działki pod inwestycje i zleciła produkcję kolejnych domków. 

Więcej o: