Pepco otworzy 500 nowych sklepów. Zapowiada wejście na nowe rynki

Pepco zapowiada otwarcie ponad 500 nowych sklepów i zatrudnienie tysięcy pracowników. Sieć ma zadebiutować też w dwóch krajach.

Pepco zamierza zatrudnić w 2023 roku ponad 29 tys. nowych pracowników - podaje serwis Handel Extra. Obecnie sieć zatrudnia ponad 26 tys. osób w całej Europie. Liczba zatrudnionych od 2010 roku zwiększyła się o ponad 1000 proc.

Pepco otworzy nowe sklepy. Sieć zapowiada debiut w Portugalii oraz Bośni i Hercegowinie

Wzrost zatrudnienia będzie wynikać z otwarcia nowych placówek. Sieć Pepco chce otworzyć w całym roku ponad 500 nowych sklepów i wejść na nowe rynki. Firma planuje wiosną zadebiutować w Portugalii, a w drugiej połowie bieżącego roku w Bośni i Hercegowinie - czytamy.

W Polsce sieć zatrudnia obecnie ponad 10 tys. pracowników. W poznańskiej centrali firmy pracuje ok. tysiąc osób. Natomiast na początku stycznia bieżącego roku sieć świętowała otwarcie 3000. sklepu w Berlinie przy Placu Poczdamskim.

Sklepy Pepco w Polsce i na świecie

Sieć Pepco jest obecna w Polsce od 20 lat, sklepy tej marki funkcjonują też w wielu krajach europejskich (Czechy, Słowacja, Rumunia, Węgry, Słowenia, Litwa). Firma jest częścią południowoafrykańskiego koncernu Pepkor, do którego należy łącznie kilka tysięcy sklepów. Sieć działa w Afryce, Australii, Nowej Zelandii i Europie.

Więcej informacji handlowych przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pepco posiada obecnie ok. 3900 sklepów w 19 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Na całym świecie zatrudnia ok. 43 tys. osób. Pepco Group w maju 2021 roku zadebiutowało na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Zobacz wideo Morawiecki krytykuje przyjęcie euro przez Chorwację i przekonuje, że to nie jest opcja dla Polski
Więcej o: