PGE promuje tarcze. Wysyła SMS-y, w których informuje, że rachunki są mniejsze dzięki rządowi

PGE Obrót wysyła do klientów SMS-y, w których chwali rządowe tarcze. Wiadomości nie zawierają innej treści, która odnosiłaby się jakoś do spółki. Pierwsze wiadomości pojawiły się w 2021 roku, po dwóch latach firma znów je wysyła.

Wysokie ceny energii sprawiły, że już w 2021 roku rząd wprowadził Tarczę Antyinflacyjną. Z początkiem roku w życie weszła z kolei Tarcza Solidarnościowa, która mrozi ceny energii dla odbiorców indywidualnych oraz podmiotów wrażliwych na poziomie z 2022 roku. Rząd chwali się tymi rozwiązaniami rękami PGE Obrót - spółki Skarbu Państwa. 

Zobacz wideo Stawka vat do góry, ceny paliw bez zmian. "Przepłacaliśmy od jesieni"

PGE wysyła SMS-y chwalące rządowe tarcze

Jeden z naszych czytelników otrzymał w środę 25 stycznia od PGE-Obrót. 

Rachunki za prąd w 2023 r. w gospodarstwach domowych są mniejsze o 2-3 tys. zł, dzięki rządowej Tarczy Solidarnościowej

- czytamy w wiadomości, do której załączony jest link prowadzący pod TEN adres. To podstrona PGE, na której znajdziemy wyliczenia tego, kto i ile zaoszczędzi i od czego jest to zależne. 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Co ciekawe, PGE Obrót nie wysłało do naszego czytelnika żadnej innej wiadomości, poza SMS-em z grudnia 2021 roku, w którym to zachwalało... tarczę antyinflacyjną

Szanowny Kliencie, od 1 stycznia 2022 r. Rząd RP wprowadza Tarcze Antyinflacyjna, ktora niweluje wzrosty cen energii elektrycznej. Sprawdz na naszej stronie WWW

- czytamy w SMS-ie (zachowaliśmy oryginalną pisownię, bez polskich znaków diakrytycznych).

Kto zasiada w zarządzie PGE Obrót?

Od września 2022 roku prezesem PGE Obrót jest Paweł Majewski. Z PGE związany jest od 2020 roku, gdzie był zatrudniony na stanowiskach doradcy zarządu PGE Energia Ciepła S.A. oraz Dyrektora Oddziału Elektrociepłownia w Rzeszowie. Wcześniej zarządzał Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Brzesku, najpierw jako wiceprezes, a potem jako prezes. 

W zarządzie zasiada jeszcze trzech wiceprezesów. Janusz Magoń to były radny PiS z PGE związany od 2017 roku.

Tomasz Zaleszczyk również związany jest z PiS-em, w 2016 roku należał do partii. Gdy wówczas obejmował fotel prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej w Przemyślu, portale informacyjne m.in. nowiny24.pl zwracały uwagę, że  jest bratankiem szefa klubu radnych PiS w mieście, Bogusława Zaleszczyka. 

Jacek Brzezińśki specjalizuje się w bankowości i Contact Center. Zarządzał nimi w siedmiu instytucjach finansowych, m.in. w Grupie ING, Banku Polbank EFG, Deutsche Bank Polska S.A., Santander Bank Polska S.A. W Banku Pekao S.A. tworzył pierwsze w bankowości Call Center w Polsce (Telepekao24).

Więcej o: