Chorwacja. Wyspa w kształcie serca może być Twoja! Wystawioną ją na sprzedaż. Kosztuje fortunę

Wyspa w kształcie serca istnieje i może być Twoja. Trzy hektary popularnej "wyspy miłości" - Galešnjak w Chorwacji zostały wystawione na sprzedaż. Właściciel oczekuje za nie 10 mln euro i już pojawili się pierwsi chętni. Chorwaci boją się jednak o to, żeby przyszła inwestycja na jej terenie nie zniszczyła uroku tego miejsca.

Wyspa Galešnjak w kanale Pašman jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych chorwackich wysp, a "Brightside" umieściła ją kiedyś na liście 20 cudów świata. Swoją popularność zawdzięcza niecodziennemu kształtowi. Jej powierzchnia przypomina bowiem serce, dlatego przez niektórych nazywana jest "wyspą miłości".  

Zobacz wideo Jak wygląda chorwackie 20 centów? Ile kosztuje sushi, a ile wynosi prowizja w chorwackim bankomacie?

Chorwacja. Wyspa miłości na sprzedaż 

Oświadczyny na takiej wyspie byłyby na pewno bardzo spektakularne, ale na Twojej drugiej połówce jeszcze większe wrażenie może zrobić np. zakupienie tej wyspy na Walentynki. Otóż jak opisuje chorwacki portal zadarski.hr jest to możliwe, gdyż część wyspy została wystawiona na sprzedaż. Mówiąc dokładniej, mowa o 33 000 metrów kwadratowych, z łącznej powierzchni 142 000 metrów kwadratowych. Cena? 10 milionów euro, czyli 300 euro za metr kwadratowy. Działka na sprzedaż znajduje się około 500 metrów od wybrzeża. 

Jak się okazuje ta cena wcale nie zbyt wygórowana. Silvestro Kardum, przedstawiciel sprzedającego działkę na wyspie, powiedział w rozmowie z zadarski.hr, że zainteresowanie nią na razie jest stosunkowo duże. Nie ma wątpliwości, że uda się sprzedać ten teren, ma nawet propozycje jak go można zagospodarować.

Więcej informacji z kraju i ze świata przeczytaj na stronie głównej Gazeta.pl

Chorwacja. Wyspa miłości popularna wśród gwiazd 

- Zgodnie z obowiązującym prawem, na takim terenie można wybudować willę lub restaurację o powierzchni 400 mkw. i kolejne 1000 mkw. powierzchni piwnicy oraz rodzinne gospodarstwo rolne do uprawy oliwek lub winorośli. Z tą posiadłością można zrobić coś naprawdę wyjątkowego - mówi.  

Niejako "w cenie" można wliczyć sobie odwiedziny wyjątkowych gości. Na wyspę przypływali bowiem w przeszłości m.in. Beyonce, Jay Z, Jeff Bezos czy Michael Jordan. 

Z kolei portal dnevnik.hr przywołuje słowa Olivio Meštrović z Wydziału Administracyjnego ds. Planowania Przestrzennego Żupanii Zadarskiej, który powiedział, że "rząd, parlament i ministerstwo dbają o to, aby obszar był chroniony w takim stopniu, w jakim jest to konieczne". To zapewnienia po kłosie obaw m.in. burmistrza gminy Pašman, który obawiał się, że niewłaściwa inwestycja na wyspie może zniszczyć jej wyjątkowość.  

Więcej o: