Założyciel CCC o sprzedaży luksusowego samolotu: Rzadko go używałem, a jego utrzymanie jest kosztowne

- Tak naprawdę rzadko go używałem, a jego utrzymanie jest kosztowne. Teraz używam go jeszcze mniej. Poza tym zmieniła się mocno sytuacja - w taki sposób Dariusz Miłek, założyciel i przewodniczący rady nadzorczej spółki CCC, skomentował krążące w sieci informacje o tym, że sprzedaje luksusowy samolot.

W czwartek opublikowaliśmy materiał, w którym opisaliśmy historię związaną z jedną z największych i najstarszych firm obuwniczych w Polsce. Media informowały bowiem, że Dariusz Miłek, założyciel spółki CCC, intensywnie szuka sposobu na zdobycie kapitału. Jak twierdziły niektóre z nich - m.in. "Gazeta Wyborcza", miliarder w poszukiwaniu pieniędzy miał wystawić na sprzedaż swój prywatny, prawie nowy odrzutowiec. Maszyna miałaby być warta nawet 200 mln zł, a uzyskane środki miałyby pomóc w poprawie sytuacji finansowej CCC. 

Dariusz Miłek o sprzedaży samolotu: Nie był powiązany w żaden sposób z CCC

Przedsiębiorca odniósł się do informacji publikowanych przez media. Stwierdził, że samolotu używa niezwykle rzadko. 

Po pierwsze samolot nigdy nie był powiązany w żaden sposób z CCC, ale ponieważ zrobiły to media, to myślę, że warto to sprostować. Tak naprawdę rzadko go używałem, a jego utrzymanie jest kosztowne. Teraz używam go jeszcze mniej. Poza tym zmieniła się mocno sytuacja 

- stwierdził. 

Przede wszystkim w moim podejściu do korzystania z takich dóbr luksusowych. To nie jest czas na takie zbytki, na to nakłada się jeszcze kwestia śladu węglowego, jaki generują prywatne maszyny. Stąd ta decyzja

- dodał Dariusz Miłek. 

Zobacz wideo Paweł Kowal: "Wy chcecie zapisać Jana Pawła II do PiS". Terlecki odpowiedział: "Wstyd, panie Kowal"

CCC o planowanej emisji akcji

Marta Rzetelska, Senior PR Manager, Head of External Corporate Communications CCC S.A., przesłała do redakcji next.gazeta.pl komentarz Grupy CCC na temat udziału przewodniczącego rady nadzorczej spółki w planowanej emisji akcji: 

"Przewodniczący rady nadzorczej jest zdeterminowany objąć udziały nadchodzącej emisji.  Cieszy nas zainteresowanie wszystkich akcjonariuszy, którzy wysoko oceniają naszą zdolność wychodzenia z kryzysu rynkowego jako silniejsza firma oraz nasze perspektywy rozwoju na przyszłość" - czytamy w dokumencie. 

"Zgodnie z publikowanymi raportami bieżącymi czas na przeprowadzenie potencjalnej emisji akcji mamy do 17 maja 2023 r. Warto dodać, że jest ona częścią szerszego programu, który Grupa CCC uruchomiła w odpowiedzi na bieżące wyzwania rynku. Kluczową jego część stanowią przepływy pieniężne z działalności operacyjnej, a w szczególności poprawa wyników dzięki oszczędnościom kosztowym oraz przyspieszanie rotacji zapasów - co konsekwentnie i z sukcesem realizujemy. W tym kontekście, emisja akcji ma charakter pomocniczy" - pisze przedstawicielka CCC. 

"Zapraszamy klientki i klientów do naszych sklepów i zakupów najnowszej wiosennej kolekcji. Świetne marki oraz doskonałą relację ceny i jakości można znaleźć we wszystkich naszych punktach sprzedaży: CCC, HalfPrice, eobuwie.pl, MODIVO" - podsumowuje. 

Akcje CCC na giełdzie

Długoterminowy wykres wskazuje, że od 2018 roku cena akcji CCC na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie znajduje się w trendzie spadkowym. Spółka wyraźnie zyskała w okresie pandemii, obecnie jednak jej kurs znów podąża w dół. Notowania oscylują wokół 35 zł. W szczycie osiągały wartość niemal dziesięciokrotnie wyższą. A przed rokiem kosztowały niemal dwukrotnie więcej. 

Wykres ceny akcji CCC na giełdzie w WarszawieWykres ceny akcji CCC na giełdzie w Warszawie Wykres ceny akcji CCC na giełdzie w Warszawie/Fot.stooq.pl

Dariusz Miłek jest jednym z najbogatszych Polaków. Według rankingu miesięcznika "Forbesa" posiada aktywa warte 2,53 mld zł, co daje mu 20. miejsce na liście.

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: