Inflacja najwyższa od ponad 26 lat. "Studio Biznes" pyta eksperta, czy ze szczytu zaczniemy spadać

Inflacja wkroczyła na poziomy, których polscy ekonomiści nie widzieli od 26 lat. Co oznacza dla polskiej gospodarki odczyt GUS? W programie "Studio Biznes" wyjaśni to jeden z najbardziej doświadczonych polskich ekonomistów - główny analityk Xelion Piotr Kuczyński. W programie rozmowa o cyberbezpieczeństwie (w ramach rozmowy sponsorowanej) oraz tajemnicze urządzenie, będące połączeniem konsoli i komputera. Zapraszamy!
Zobacz wideo "Studio Biznes" pyta o inflację, cyberbezpieczeństwo i tajemnicze urządzenie

Jak podał Główny Urząd Statystyczny, inflacja roczna w lutym br. wyniosła w Polsce 18,4 proc. To odczyt raczej zgodny z oczekiwaniami ekonomistów - konsensus prognoz oscylował wokół ok. 18,5 proc. Jednocześnie inflacja jest najwyższa od 26 lat. Dalej też rośnie w skali miesięcznej - względem stycznia zwiększyła się bowiem o 1,2 proc. 

Inflacja, jak pisze w swojej analizie Maria Mazurek, budzi olbrzymie emocje. Czy ma szansę opaść? "Studio Biznes" zapyta o to specjalistę. Gościem Karoliny Hytrek-Prosieckiej będzie główny analityk Xelion Piotr Kuczyński. Ekonomista wyjaśni, czy inflacja osiągnęła właśnie swój szczyt, a jeśli tak, to w jakim tempie będziemy z niego spadać. Gość Gazeta.pl odniesie się też do innych istotnych kwestii ekonomicznych - opowie o rekordowych zyskach Saudi Aramco, odniesie się do sytuacji na rynku nieruchomości. 

Spotkanie z ekspertem będzie też okazją, by znaleźć odpowiedź na pytanie o kondycję systemu bankowego. Cieniem położyły się bowiem na nim dwa niedawne bankructwa amerykańskich banków. Czy to, co wydarzyło się za oceanem, w jakikolwiek zagraża Polakom? Co oznacza dla innych banków? Zapraszamy do obejrzenia programu. 

W ramach rozmowy sponsorowanej ekspert T-Mobile wyjaśni istotne kwestie związane z cyberbezpieczeństwem. Jak podchodzić do niego w firmie? Z jakich powodów dbanie o bezpieczeństwo danych ma kluczowe znaczenie dla naszych pieniędzy? Jakie techniki wykorzystują cyberprzestępcy, by zmusić nas do wykonania niechcianego przelewu? Dowiemy się dzięki ciekawej rozmowie.

Ciekawie zapowiada się też najnowszy odcinek cyklu "Top Tech". Daniel Maikowski na warsztat wziął wyjątkowe urządzenie. Jest i konsolą, i komputerem, przede wszystkim jest jednak inne od tego, co do tej pory widzieliśmy. Jak w praktyce sprawdza się Steam Deck, bo to właśnie o nim mowa? Dowiemy się w programie "Studio Biznes".

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: