PKP Cargo upamiętniło Lecha Kaczyńskiego. Tak wygląda lokomotywa z jego wizerunkiem [WIDEO]

Jedną z lokomotyw Dragon 2, należących do PKP Cargo, oklejono wizerunkiem byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego słowami: "Warto być Polakiem". Wcześniej na "dragonie" można było zobaczyć logo "Solidarności" z cytatem z papieża Jana Pawła II.

Pod koniec marca PKP Cargo odebrało w Nowym Sączu wykonane przez tamtejszy Newag lokomotywy elektryczne Dragon 2. Zostały one wyprodukowane na podstawie kontraktu zawartego w 2019 roku, a obejmującego dostawę 31 sześcioosiowych lokomotyw elektrycznych. Wartość umowy to ponad 518 mln zł netto - poinformował branżowy miesięcznik "Rynek Kolejowy". Jedna z przekazanych wtedy lokomotyw była oklejona logiem "Solidarności" i cytatem z papieża Jana Pawła II: "Solidarność to jeden i drugi [...], a więc nigdy jeden przeciwko drugiemu".

Zobacz wideo Jakub Madrjas: Jest pokolenie, które samochód postrzega jako symbol, że transformacja się udała

Lokomotywa PKP Cargo z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego

Teraz - przy okazji 13. rocznicy katastrofy smoleńskiej (10 kwietnia) - PKP Cargo upamiętniło tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jednego z "dragonów" oklejono wizerunkiem Kaczyńskiego na biało-czerwonym tle oraz cytatem: "Warto być Polakiem" z podpisem "Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2005-2010". "To przebija kremówki" - skomentował lokomotywę tygodnik "Nie", nawiązując do niedawnej akcji PKP z kremówkami rozdawanymi pasażerom w rocznicę śmierci Jana Pawła II.

- PKP wraz ze spółkami PKP realizuje projekt, którego ideą jest upamiętnienie Jana Pawła II. 2 kwietnia to szczególna data. Chcemy, poprzez jeden z pamiętnych motywów wizyt papieża w ojczyźnie, zachęcić państwa do wspomnienia o wielkim Polaku. Obsługa częstuje dziś pasażerów papieskimi kremówkami - taki komunikat mogli usłyszeć 2 kwietnia pasażerowie pociągów pendolino obsługiwanych przez Polskie Koleje Państwowe. Konduktorzy i kierownicy pociągów EIP byli zobowiązani przypiąć do służbowych marynarek żółto-białe przypinki, które nawiązują do kolorów flagi Watykanu. Więcej o kremówkach w pendolino pisaliśmy w tym artykule.

 
Więcej o: