Gdzie padła "szóstka" w Lotto? Wygrana to ponad 8,5 miliona zł

Podczas sobotniego (13 maja 2023) losowania Lotto padł szczęśliwy los z sześcioma prawidłowo skreślonymi liczbami. "Szóstka" była warta ponad 8,5 miliona złotych. Wiemy już, z jakiej miejscowości wysłano kupon.

Wygrana szczęśliwca, który trafił "szóstkę" w sobotnim losowaniu Lotto, to zawrotne 8 582 716,30 zł. Jak czytamy na oficjalnej stronie gry organizowanej przez Totalizator Sportowy, gracz zakupił jeden zakład na "chybił trafił". To już 1509. "szóstka", która padła w Polsce. 

Zobacz wideo Lądowanie na asteroidzie, obserwacje początków Wszechświata. Oto najważniejsze misje kosmiczne [TOPtech]

"Szóstka" w Lotto trafiona! Gdzie? Wygrana zostanie pomniejszona o podatek 

"W sobotnim losowaniu Lotto odnotowano główną wygraną w wysokości 8 582 716,30 zł. Szczęśliwy kupon nabyto w punkcie LOTTO przy ul. 1 Maja 1 w Lisiej Górze (woj. małopolskie, powiat tarnowski)" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej. Szczęście graczowi przyniosły następujące cyfry wylosowane 13 maja: 2, 7, 8, 32, 41, 45

"Rozbita w sobotę kumulacja w Lotto to nie tylko 'szóstka' w wysokości 8 582 716,30 zł, lecz także 289 984 pozostałych wygranych o łącznej wartości ponad 10,9 mln zł. Ponadto dzięki graczom LOTTO ponad 7,1 mln zł trafiło na wsparcie sportu, czyli Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej a prawie 2 mln zł na kulturę - Fundusz Promocji Kultury" - czytamy. 

Warto pamiętać, że od każdej wygranej powyżej 2280 zł pobierany jest podatek w wysokości 10 proc. kwoty. Nie musimy jednak odprowadzać go sami - Totalizator Sportowy automatycznie pomniejszy wypłatę wygranej o podatek i przekaże go do urzędu skarbowego

Jak zagrać w Lotto? 

My zagrać w Lotto, wystarczy wykupić w danej placówce zakład, który kosztuje 3 zł. Następnie typujemy sześć z 49 liczb. Możemy wybrać je samodzielnie lub zdać się na los i wybrać opcję "chybił trafił", która automatycznie wylosuje zestaw liczb. Jeśli chcemy zagrać w Lotto Plus, wystarczy dopłacić złotówkę i poprosił o zakład "z Plusem". W Lotto Plus gramy o jeden milion zł - wygrana w tym przypadku jest stała i nie kumuluje się. 

Więcej o: