Firma zachęca pracowników do powrotu do biura. 10 dolarów za dzień

W Polsce sprawę pracy zdalnej uregulowano zmianami w Kodeksie pracy. Nowe prawo zobligowało wielu pracowników do powrotu do biura. A jak do pracy stacjonarnej chcą przyciągnąć w USA? Jedna z dużych firm, która działa na całym świecie, jest gotowa ponieść dodatkowe koszty.
Zobacz wideo Coraz więcej osób kupuje mieszkania

Salesforce, amerykańska firma, która zajmuje się przetwarzaniem danych w chmurze, jest gotowa wydać nawet 2,5 mln dolarów, by nakłonić swoich pracowników do powrotu do biura. Jak? W najbliższy poniedziałek 12 czerwca ruszy inicjatywa "Connect for Good" ["Połączenie na dobre" - przyp. red.]), która zakłada, że każdego dnia, w którym pracownik przyjdzie do biura, pracodawca przekaże 10 dolarów na lokalną organizację charytatywną - informuje "Business Insider". Portal wskazuje, że wiadomość opublikowano na kanale pracowniczym w komunikatorze Slack.

Amerykańska firma zapłaci za powrót do biura

Akcja "Connect for Good" potrwa do 23 czerwca. W tym czasie Salesforce planuje zebrać od 1 do 2,5 mln dolarów. To, gdzie trafią pieniądze, wskażą w specjalnej ankiecie pracownicy, którzy będą mogli głosować na wybrane przez siebie lokalne organizacje charytatywne. Rzecznik Salesforce przekazał w rozmowie z Business Insiderem, że "dzielenie się jest głęboko zakorzenione we wszystkim, co robimy i jesteśmy dumni, że możemy uruchomić 'Connect for Good', aby zachęcić pracowników do pomocy w zebraniu 1 mln dol. dla lokalnych organizacji charytatywnych".

Do tej pory Salesforce wymagał, aby pracownicy przychodzili do biura trzy lub cztery razy w tygodniu. Dyrektor generalny firmy Marc Benioff ocenił, że nowi pracownicy zatrudnieni podczas pandemii w 2021 i 2022 roku borykają się ze "znacznie niższą wydajnością". Gigant technologiczny zatrudnia ponad 79 000 pracowników na całym świecie. Na początku roku firma ogłosiła, że zwolni 10 proc. swojej załogi i zamknie wybrane biura w ramach planu restrukturyzacji i cięcia kosztów.

Porannej Rozmowy i Zielonego Poranka możecie słuchać też w wersji audio w dużych serwisach streamingowych, np. tu:

Więcej o: