Cukiernia po 87 latach kończy działalność. ZUS, prąd, gaz... "Nie mamy już siły"

Cukiernia w Katowicach po blisko 90 latach kończy działalność. "Kolejne podwyżki ZUS-u oraz opłat za prąd i gaz. Nie mamy już siły kombinować, skąd wziąć na to pieniądze" - wyjaśniają właściciele.

Właściciele Cukierni Adam Mrozek w poniedziałek (19 czerwca 2023 r.) ogłosili w mediach społecznościowych, że w najbliższym czasie zamkną działalność. Lokal przy ulicy Rolnej zniknie z mapy Katowic prawdopodobnie po wakacjach

Zobacz wideo Abramowicz: W Polsce nie ma znaczenia, czy się zarobiło, czy nie, składkę do ZUS-u trzeba zapłacić

Katowice. Cukiernia kończy działalność po 87 latach. "Nie znamy dokładnej daty"

"Kochani, jak już pewnie wiecie, zamykamy po 87 latach działalności cukiernię [...] Jeszcze nie znamy dokładnej daty zamknięcia firmy, jednak pewne jest, że po wakacjach już nie będziemy (jej) prowadzić" - można przeczytać w poście zamieszczonym na profilu Cukiernia Adam Mrozek.  

W internecie można przeczytać na temat cukierni wiele pozytywnych opinii. "Dobry domowy tort bez zbędnej chemii" - pisze jeden z użytkowników. "Wyroby bardzo smaczne i rozwiewające wątpliwości, że nie tylko mama pysznie piekła, wkładając w swoje ciasta całe serce" - dodaje kolejny.

ZUS, opłaty za prąd i gaz... "Nie mamy już siły kombinować"

Właściciele katowickiej cukierni w komentarzach pod udostępnionym postem podali powody decyzji. W jednym z wpisów można przeczytać, że "obroty firmy drastycznie zmalały", a "koszty utrzymania ciągle rosną". "Kolejne podwyżki ZUS-u i opłat za prąd i gaz. Nie mamy już siły kombinować, skąd wziąć pieniądze" - dodali. "Nie chcemy popadać w długi". 

Katowice. Niektóre wyroby cukierni Adam Mrozek będą dostępne

Jak wskazali właściciele cukierni, choć ich punkt zniknie z mapy Katowic, wyroby wciąż pozostaną. Zamierzają realizować zamówienia na torty lub większą liczbę ciast, o czym zapewne będą informować w mediach społecznościowych.

Więcej o: