Szwajcarski gigant zamyka fabrykę w Polsce. 600 osób może stracić pracę

Szwajcarski koncern ABB zamyka fabrykę w Kłodzku. Pracownicy zakładu mają otrzymać wypowiedzenia do końca 2024 roku.
Zobacz wideo Spadek złotówki będzie odczuwalny dla kieszeni przeciętnego Polaka

Koncern ABB ze Szwajcarii przekazał w poniedziałek, że z końcem 2024 roku zamierza wygasić produkcję w fabryce aparatów elektrycznych niskich napięć w Kłodzku. "Decyzja podyktowana jest zmieniającymi się potrzebami klientów i nie ma nic wspólnego z oceną pracy lokalnego zespołu, który w całym procesie otrzyma kompleksowe wsparcie" - czytamy w komunikacie. Fabryka w Kłodzku zatrudnia około 600 osób.

ABB zamyka zakład. Pracownicy dostaną wypowiedzenia

Koncern ABB wyjaśnił, że pozostaje zaangażowany w swój biznes i obsługę klientów w Polsce oraz we współpracę z lokalnymi dostawcami. Zapewnił również, że utrzymuje pełen zakres działalności w Polsce, łącznie z kompetencjami badawczo-rozwojowymi.

Decyzja o zamknięciu zakładu ABB w Kłodzku została podjęta już pod koniec 2022 roku - podaje serwis klodzko24.pl. Pracownicy będą otrzymywać wypowiedzenia zgodnie z harmonogramem wygaszania poszczególnych linii produkcyjnych do grudnia 2024 roku.

Koncern ABB zatrudnia około 5 tys. pracowników w Polsce

ABB to szwajcarski koncern technologiczny, który zatrudnia ok. 105 tys. pracowników w niemal 100 krajach świata. Natomiast w Polsce zatrudnia blisko 5 tys. pracowników w kilkunastu lokalizacjach. Spółka posiada siedzibę w Warszawie.

Więcej o: