Krzysztof Jakubowski nie żyje. Był prezesem spółki Esotiq & Henderson. Miał 52 lata

W wieku 52 lat zmarł Krzysztof Jakubowski - prezes i współtwórca spółki Esotiq & Henderson, polskiej marki produkującej bieliznę dla kobiet i mężczyzn. Większość swojej kariery zawodowej był też związany ze spółką LPP.

O śmierci Krzysztofa Jakubowskiego poinformował przedstawiciel zarządu spółki Esotiq & Henderson Bartosz Synowiec. Spółka nie poinformowała, jakie były okoliczności śmierci. Krzysztof Jakubowski zmarł 20 września, miał 52 lata.

Zobacz wideo Kaczyński o filmie Holland: To jest operacja, przemysł pogardy, zorganizowany atak

W wieku 52 lat zmarł Krzysztof Jakubowski, prezes Esotiq & Henderson

20 września na stronie internetowej spółki Esotiq & Henderson pojawiła się informacja o śmierci Krzysztofa Jakubowskiego. "Esotiq & Henderson S.A. (spółka) z głębokim żalem informuje, że w dniu dzisiejszym zmarł prezes zarządu i współtwórca spółki - Pan Krzysztof Jakubowski" - czytamy na stronie. Informację przekazał Bartosz Synowiec - przewodniczący rady nadzorczej Esotiq & Henderson.

Krzysztof Jakubowski rozpoczął swoją karierę zawodową w sprzedaży w 1994 roku. Pracował wówczas w FHU Bissmyk, dwa lata później dołączył do Pepsi General Bottlers, a rok później do Lisnera. Pracował też w Tricotbest Polska, a w 1999 r. związał się z LPP. Tam pracował ponad 10 lat. Pełnił tam funkcję dyrektora ds. sprzedaży marek Esotiq i Henderson, która na przełomie 2010 i 2011 roku została wydzielona z grupy LPP. Wówczas Jakubowski został członkiem zarządu spółki, natomiast w lipcu 2022 r. awansował na stanowisko prezesa - poinformował portal Wiadomości handlowe.

Esotiq & Henderson rozwija swoją działalność w Polsce

Siedziba spółki Esotiq & Henderson znajduje się w Gdańsku i prowadzi sprzedaż damskiej i męskiej bielizny. Twarzą firmy w 2010 roku została Joanna Krupa. Spółka często współpracowała ze znanymi osobowościami m.in. Ewą Minge czy Robertem Kupiszem. Aktualnie firma ma 270 własnych salonów w Polsce oraz wiele punktów franczyzowych. Spółka prowadzi też sprzedaż produktów za granicą.

Więcej o: