Malta dopłaci turystom 300 euro za wakacje na rajskiej wyspie. Ale są warunki

Już od połowy października odwiedzający wyspę Gozo będą mogli otrzymać do 300 euro zniżki za pobyt. Maltański rząd chce w ten sposób zagwarantować przypływ turystów nawet poza sezonem. Aby skorzystać z oferty, trzeba jednak spełnić kilka warunków.

Gozo to niewielka wyspa należąca do Malty i zamieszkana przez 32 tys. ludzi. Już za chwilę odwiedzający ją turyści będą mogli uzyskać dopłaty do wakacji. W lipcu maltański rząd ogłosił, że zapłaci osobom, które wybiorą się na wyspę poza sezonem, czyli między 15 października 2023 a 15 marca 2024 roku.  

Zobacz wideo Nieoczywiste miejsca nad wschodnim Bałtykiem [VLOG]

Malta. Rajska wyspa dopłaca za odwiedziny poza sezonem

Jeśli w powyższym terminie odwiedzicie Gozo i zostaniecie tam co najmniej 10 dni, dostaniecie 30 proc. zniżki na nocleg. Maksymalnie może być to 300 euro, czyli około 1390 zł (według kursu z 27 września 2023 roku). Żeby uzyskać dopłatę, należy zakwaterować się w jednym ze 140 miejsc noclegowych, które zgłosiły się do programu. Są to hotele, prywatne wille, jak i gospodarstwa agroturystyczne. Aby wziąć udział w promocji, należy do 10 marca 2024 roku zarezerwować przez stronę internetową nocleg w wybranym miejscu. Dodatkowo, przy wymeldowaniu turyści biorący udział w akcji będą zobligowani przekazać kopie biletów lotniczych (w obie strony) pracownikom obiektu, w którym byli zakwaterowani. Program realizowany jest przez rząd Malty, władze Gozo oraz Stowarzyszenie Turystyczne Gozo.

Malta chce w ten sposób zapewnić turystycznej wyspie dochód przez cały rok, a nie tylko w sezonie. 80 proc. dofinansowania ponosi rząd, resztę płacą noclegownie. Ponadto właściciele obiektów turystycznych mają dorzucać voucher na 10 proc. zniżki przy kolejnej wizycie, by zachęcać do powrotu latem przyszłego roku. Gozo już teraz cechuje się wysokim wskaźnikiem osób powracających tam na wypoczynek. Minister wyspy, Clint Camilleri wskazuje, że co drugi turysta ponownie przejeżdża spędzić wakacje na Gozo.  

Więcej o: