Już w czwartek trzy nowe laptopy Apple. Niespodziewany przeciek z rosyjskiego urzędu

Robert Kędzierski
Na stronach rosyjskiego urzędu, zajmującego się certyfikowaniem urządzeń, pojawiły się informacje na temat trzech nowych komputerów Apple'a. Czwartkowa konferencja firmy z Cupertino zapowiada się bardzo interesująco.

Już w najbliższy czwartek Apple organizuje kolejną konferencję. Z przecieków można wywnioskować, że tym razem gigant z Cupertino skupi się na komputerach. 

Czytaj też: Sprzedaż iPhone'ów jest daleka od rekordowej. Co się dzieje w Apple?

Doniesienia, o których już pisaliśmy, potwierdza przeciek z rosyjskiego urzędu wydającego certyfikaty sprzętowe. Na jego stronach pojawiły się trzy nowe urządzenia Apple: A1706, A1707, i A1708. Digital Trends twierdzi, że za tymi nazwami kryją się dwa nowe MacBooki Pro oraz ultracienki trzynastocalowy MacBook z ekranem Retina. Portal 9to5Mac zwraca uwagę, że to samo źródło opublikowało doniesienia na temat iPhone'a 7. Trzech nowych maszyn Apple możemy być zatem niemal pewni.

Apple ucieka rynek komputerów

Laptopy to nie jedyne komputery, które ma zaprezentować gigant z Cupertino. Powinniśmy zobaczyć również odświeżony komputer stacjonarny i nowego iMaca.

iMaciMac źródło: Apple.com

Apple musi prezentować nowe komputery, bo jego udział w rynku tych urządzeń spada. Firma, która rozpoczynała swoją działalność właśnie w tej branży, w ostatnim czasie straciła ok. 10 procent rynku, zarówno w USA jak i globalnie.

Więcej o: