Przynajmniej pięć smartfonów zaprezentuje Nokia w 2017 roku. Pierwszy z nich już w lutym

Nokia wraca do gry. W nadchodzącym roku ma zaprezentować pięć (lub nawet więcej) smartfonów. Pierwszy z nich ma pojawić się już w lutym, na targach MWC w Barcelonie.

Jakiś czas temu informowaliśmy o dwóch nowych telefonach jakie Nokia chce wypuścić na rynek w nadchodzącym roku. Okazuje się jednak, że fińska firma HMD Global (posiadająca licencję na markę Nokia) przygotowuje przynajmniej pięć nowych urządzeń pracujących pod kontrolą Androida.

Pierwsze z nich mamy zobaczyć już w trakcie targów Mobile World Congres w Barcelonie, które odbędą się na przełomie lutego i marca 2017 roku. Prawdopodobnie chodzi tu o model D1C, o którym wiemy już nieco z licznych przecieków. 

Ma być to smartfon ze średniej półki wyposażony w procesor Snapdragon 430 i 3GB pamięci RAM w wersji z ekranem o przekątnej 5,5 cala (Full HD) lub 2 GB RAM w przypadku wyświetlacza w rozmiarze 5 cali (HD). Obie wersje mają pracować pod kontrolą Androida 7.0 Nougat. 

Ceny telefonów mają być dość atrakcyjne. Mocniejsza wersja prawdopodobnie będzie oferowana w cenie ok. 200 dolarów (850 zł), a słabsza - ok. 150 dolarów (635 zł).

Kolejne cztery urządzenia nieco później

Następne cztery telefony mają pojawić się późniejszych miesiącach 2017 roku. Mają zostać wyposażone w ekrany o przekątnych od 5 do 5,7 cala i będą pracować w rozdzielczości Full HD lub QHD.

HMD Global już zamówiło odpowiednie wyświetlacze od firm LG Display, Century Technology i Innolux. Smartfony Nokii mają być dostępne globalnie, a ich ceny oczywiście będą różnić się w zależności od rynku.

Więcej o: