Nowe zdjęcia Samsunga Galaxy S8 wyciekły do sieci. Znamy datę premiery i prawdopodobną cenę

Niezawodny Evan Blass pokazał nowe zdjęcia niezaprezentowanego jeszcze flagowca od Samsunga. Znamy także przypuszczalną datę premiery i możliwe ceny nowych smartfonów.

Do sieci wyciekło niedawno nowe zdjęcie Galaxy S8. Flagowiec Samsunga został pokazany przez znanego z wielu przecieków Evana Blassa (@evleaks).

Zdjęcie potwierdza zastosowanie podwójnie zaokrąglonego wyświetlacza i obecność gniazda słuchawkowego na dolnej krawędzi urządzenia. Jest także USB typu C, z którego zdecydowano się już skorzystać w smartfonach z serii Galaxy A i pojedynczy głośnik. Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami spod ekranu zniknęły przyciski nawigacyjne.

W związku z brakiem przycisku Home spekulowało się o użyciu optycznego skanera linii papilarnych ukrytego pod powierzchnią ekranu. Niestety, Samsung nie zdecydował się na takie rozwiązanie i tradycyjny skaner został umieszczony z tyłu, obok aparatu głównego.

Bardziej panoramiczny ekran

Ekran QHD w Galaxy S8 ma mieć przekątną 5,8 lub 6,2 cala (w S8 Plus) i proporcje 18,5:9 (83 proc. pokrycia przedniego panelu). Ekran byłby więc nieco bardziej panoramiczny od większości wyświetlaczy (16:9) stosowanych w smartfonach. 

Przy tak dużych wymiarach to może mieć jednak sens. Telefon nie będzie wtedy tak szeroki, jak miałoby to miejsce przy standardowych proporcjach. Tym samym powinien lepiej leżeć w dłoni.

Wyższa cena

Niestety, nowy flagowiec może być droższy od zeszłorocznych Galaxy S7 i to aż o 100 euro. Evan Blass twierdzi, że Galaxy S8 będzie kosztować w Europie 799 euro, a większy S8 Plus - 899 euro. To daje odpowiednio - 3 465 i prawie 3 900 zł, a w Polsce ceny mogą być jeszcze wyższe.

Kiedy premiera?

Już jakiś czas temu Samsung poinformował oficjalnie, że jednak nie zaprezentuje Galaxy S8 na targach WMC w Barcelonie na przełomie lutego i marca. Mówiło się wówczas, że prezentacja nowego flagowca powinna odbyć się w pod koniec marca lub na początku kwietnia.

Teraz @evleaks podaje konkretny termin - 29 marca, który potwierdza wcześniejsze plotki. Twierdzi także, że oba smartfony trafią na sklepowe półki już 21 kwietnia.

Zobacz też: Samsung Galaxy S7 Edge - 7 najciekawszych funkcji

Więcej o: