Jesienią nie zobaczymy iPhone'a 8? Taki scenariusz wydaje się prawdopodobny

Robert Kędzierski
Pojawiły się nowe przecieki dotyczące premiery nowego smartfona Apple. Całkiem prawdopodobne, że "iPhone 8" nie pojawi się jesienią.

Japoński blog Macotakara dotarł do informacji, które rzucają więcej światła na zbliżającą się premierę kolejnego iPhone'a. Według najnowszych informacji jesienią nie zobaczymy "iPhone'a 8". Apple zamierza podejść do tematu nieco inaczej, niż można by się tego spodziewać.

Według nieoficjalnych informacji jesienią zobaczymy iPhone'a 7s i 7s Plus. Zgodnie z dotychczasową praktyką Apple "s" w nazwie oznacza ulepszenie modelu, a nie wprowadzenie kompletnie nowego. 

Co zatem z iPhonem 8? Apple planuje zaprezentować urządzenie o nazwie "iPhone Edition". Nazwa ma nawiązywać do inteligentnych zegarków. Apple Watch Edition były wyjątkowe przynajmniej pod jednym względem: wysokiej ceny. 

Elementy układanki zaczynają do siebie pasować. Wcześniejsze doniesienia mówiły przecież o tym, że Apple zamierza zaprezentować iPhone'a kosztującego ponad 1000 dolarów. Jubileuszowy model w najdroższym wariancie mógłby więc kosztować w Polsce 7000 złotych? Ta astronomiczna bariera wydaje się chyba do przekroczenia.

Macotakara podaje też, że nie jest pewne, czy iPhone Edition zostanie zaprezentowany i wprowadzony na rynek równocześnie z iPhonem 7s. Konfiguracja urządzenia również nie jest pewna, bo Apple wciąż pracuje nad prototypami. Jedne mają ekran AMOLED, inne OLED. Niektóre przecieki mówią o zagiętym wyświetlaczu i obszarze roboczym wbudowanym w dolną część ekranu - wyjaśnia portal Macrumors

10 lat po zaprezentowaniu iPhone'a Apple zapewne pokaże urządzenie godne okrągłej rocznicy. Za wyjątkowość smartfonu przyjdzie jednak zapłacić wyjątkowo dużo. Na sentymencie swoich klientów Apple zarobi zapewne spore pieniądze. Nie po raz pierwszy. 

Oto iPhone 7. Apple pokazało swój najnowszy smartfon

Więcej o: