Polska firma technologii VR nagrodzona w Stanach Zjednoczonych

Polski producent gier VR - VR Factory, zdobył drugą nagrodę "Viveport Developer Awards" w prestiżowym konkursie na najlepszą i najbardziej innowacyjną aplikację VR (wirtualnej rzeczywistość) w kategorii "Edukacja".

Zdobywca drugiego miejsca poza statuetką upamiętniającą zdobycie nagrody, otrzymał: 20 000 USD, film z profilu studyjnego wyprodukowany przez Viveport, priorytetowy dostęp do najnowszego sprzętu programistycznego oraz najnowszy sprzęt VR produkowany przez HTC.

"Nie chodzi o pieniądze czy tzw. fame w branży - mówi założyciel firmy Sławomir Matul. Chodzi o to, że to jest nagroda za realizację marzeń. Za rzucenie się w nieznane, ale pomimo wielu upadków powstawanie i dążenie do tego aby zrealizować swoją wizję. Odbieram to jako nagrodę za walkę lokalnymi środkami z globalnym graczami".

Symulator pracy barmana w wirtualnej rzeczywistości jest zabawą nie tylko dla graczy, ale też idealnym środowiskiem do szkolenia zawodowych barmanów. Tym bardziej, że w pracach nad nią brał udział Tomasz Małek, sześciokrotny mistrz świata barmanów w stylu flair.

Bartender VR ma też funkcjonalność całej platformy, dzięki której można przygotować w ciągu 2 miesięcy dowolne szkolenie. Na jej potrzeby zostały zeskanowane prawdziwe przedmioty, a w profesjonalnym studiu dźwiękowym zostały nagrane wszystkie dźwięki, które realnie oddają dźwięk mieszanych ze sobą płynów.

Więcej o: