DxOMark: Galaxy Note 9 robi gorsze zdjęcia niż P20 Pro. Huawei wciąż liderem

Po miesiącu od swojej premiery nowy flagowiec Koreańczyków znalazł się w fotograficznym rankingu DxOMark. Okazuje się, że smartfon robi tak rewelacyjne zdjęcia, że zasługuje na... drugie miejsce.

Kolejne flagowe smartfony Samsunga biją rozmaite rekordy, do czego Koreańczycy zdążyli już nas przyzwyczaić. Zaprezentowany miesiąc temu Galaxy Note 9 został już wyróżniony przez DisplayMate za najlepszy ekran na rynku.

Teraz pod lupę wzięli go także specjaliści z DxOMark oceniając jakość robionych przez Note'a 9 zdjęć i filmów. Smartfon otrzymał łączną notę 103 punktów co tym razem wystarczyło tylko do zajęcia drugiego miejsca ex aequo z HTC U12+.

Bezsprzecznym liderem na rynku pozostaje pokazany w marcu flagowiec Huawei - P20 Pro. Kolejne pozycje, już poza podium okupują z kolei Huawei P20, Samsung Galaxy S9 Plus czy Xiaomi Mi 8. Pierwszą dziesiątkę możecie zobaczyć poniżej:

Ranking DxOMark po uwzględnieniu Galaxy Note 9Ranking DxOMark po uwzględnieniu Galaxy Note 9 fot. screen / DxOMark

Specjaliści z DxOMark docenili przede wszystkim bardzo szybki autofocus i dobrą kolorystykę zdjęć pochodzących z Galaxy Note 9. Pochwalili także dużą szczegółowość fotografii, dobry zoom optyczny oraz świetnie działający tryb portretowy z rozmyciem tła.

Najświeższy flagowiec Samsunga dostał w rankingu 103 punkty. Jakość zdjęć oceniono na 107 punktów (P20 Pro dostał 114 pkt), a filmów na 94 punkty (P20 Pro dostał 98 pkt). Oceniony ex aequo z Notem 9 HTC U12+ dostał odpowiednio 106 i 95 punktów.

Łączna nota Galaxy Note 9 jest o 4 punkty wyższa niż Galaxy S9 Plus. W obu smartfonach Koreańczycy postawili na taki sam moduł aparatu, jednak w Note 9 oprogramowanie odpowiadające za wykonywanie zdjęć dodatkowo udoskonalono.

---

Jak przez lata zmieniał się smartphone od Apple?

Więcej o: