Samsung stawia na sztuczną inteligencję. Nowe funkcje i języki w Bixby

Podczas Samsung Developer Conference 2018, Koreańczycy zapowiedzieli rewolucję w działaniu swojego asystenta głosowego. Dzięki współpracy z programistami ma pojawić się więcej funkcji i usług dla Bixby. Samsung doda też 5 nowych języków.

"Bixby ewoluuje z roli inteligentnego interfejsu głosowego w skalowalną platformę sztucznej inteligencji" - zapowiada Samsung podczas odbywającej się właśnie w San Francisco konferencji Samsung Developer, w której mamy okazję uczestniczyć.

Jedną z ważniejszych informacji, którą Koreańczycy podzielili się w Kalifornii, to stworzenie Bixby Developer Studio, zbioru narzędzi dla programistów umożliwiający intuicyjną implementację inteligentnych funkcji w ramach tzw. Bixby Capsules.

Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, Samsung "otworzy" więc swojego asystenta dla zewnętrznych deweloperów, którzy samodzielnie będą mogli tworzyć nowe funkcje dla asystenta dostępnego w urządzeniach Samsunga, co wcześniej nie było możliwe. Podobne możliwości oferuje już np. Alexa od Amazona.

To programiści będą zatem odpowiadać za jakość i różnorodność możliwości dostępnych w smartfonach, głośniku Galaxy Home i innych "połączonych" urządzeniach Samsunga. Będą mogli łatwo opracowywać wspomniane "kapsuły", a więc funkcje i usługi, które pojawią się później na platformie Bixby.

Czytaj też: Samsung pokazał innowacyjną pralkę, którą nastawisz korzystając z... lodówki

Samsung Developer ConferenceSamsung Developer Conference fot. Bartłomiej Pawlak, SF / Next.Gazeta.pl

Co to oznacza w praktyce? Oczywiście znacznie większe możliwości. Z pomocą komend głosowych w Bixby zlecimy asystentowi zamówienie jedzenia czy kupimy bilety na koncert lub samolot w zewnętrznych aplikacjach lub stronach. Samsung twierdzi, że liczba możliwości będzie więc zależeć od pomysłowości programistów.

Samsung zapowiedział też, że w najbliższych miesiącach doda wsparcie dla pięciu nowych języków w Bixby. Są to brytyjski angielski, francuski, niemiecki, włoski i hiszpański. Dotychczas asystent Samsunga był dostępny tylko w angielskim (amerykańskim) i koreańskim.

Dzięki temu Samsung znacznie ułatwi "porozumiewanie się" ze wszystkimi urządzeniami domowymi połączonymi w ramach SmartThings. Niestety na razie firma nie zdradza kiedy moglibyśmy spodziewać się wsparcia dla języka polskiego.

---

Zanim Google dotarło na Wyspy Owcze, mieszkańcy poradzili sobie sami. Zamontowali kamery na owcach

Więcej o:
Komentarze (3)
SDC18: Samsung stawia na sztuczną inteligencję w smartfonach. Nowe funkcje i języki dla Bixby
Zaloguj się
 • qwerfvcxzasd3

  0

  Po co piszecie o czyms, co nawet nie działa w Polsce i to jeszcze używając słowa rewolucja?
  Samsung za to płaci, czy z głupoty?

 • tijeras66

  0

  "zbioru narzędzi dla programistów umożliwiający intuicyjną implementację inteligentnych funkcji w ramach tzw. Bixby Capsules" - te 'entelygentne' funkcje to tak na prawdę coś ala fuzzy logic na podstawie wyłapanych zachowań. To było spokojnie możliwe 10 lat temu, ba 20 lat temu, tylko wtedy nikt nie śmiał tego proponować klientom bo działało jak chciało, no ale teraz ... niech działa jak chce, ważne, że mamy upośledzone-losowe-AI

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX