Xiaomi też pracuje nad składanym smartfonem. Zaprezentowało własnie prototyp

Bartłomiej Pawlak
Xiaomi nie zamierza zostać z tyłu i również pracuje nad własną wersją składanego smartfona. Prezes firmy zaprezentował nawet prototyp urządzenia. Samsung powinien zacząć się bać, bo sprzęt od Xiaomi prezentuje się wyśmienicie.
Zobacz wideo

Dotychczas na temat składanych smartfonów mówiło się głównie w kontekście urządzenia Samsunga, którego Koreańczycy zapowiedzieli podczas listopadowego Samsung Developer Conference. Nieco rzadziej przewijały się również firmy Huawei i LG.

Przeliczyli się jednak ci, którzy sądzili, że nadchodzącą rewolucję w branży zamierza przespać czarny koń segmentu smartfonów - Xiaomi. Już jakiś czas temu w sieci pojawiło się wideo przedstawiające rzekomy prototyp składanego telefonu chińskiej firmy:

Xiaomi oficjalnie chwali się składanym smartfonem

Teraz okazuje się, że film był prawdziwy, a Xiaomi faktycznie pracuje nad własnym modelem składanego smartfona. Co więcej, prace nad nim są już na dość zaawansowanym poziomie, czym firma właśnie postanowiła się pochwalić.

Donovan Sung, rzecznik prasowy i jeden z dyrektorów Xiaomi opublikował na Twitterze i w mediach społecznościowych film przestawiający gotowy prototyp składanego smartfona w rękach Bina Lina, prezesa i współzałożyciela chińskiej firmy.

Za sprawą tak wysoko postawionych osób w firmie możemy potraktować powyższego tweeta, jako oficjalną zapowiedź nieodległej premiery składanego Xiaomi. A chiński producent ma się czym chwalić, bo wszystko wskazuje na to, że udało mu się zaprojektować świetne urządzenie.

Smartfon składany podwójnie

Koncepcja Xiaomi na składany smartfon jest zgoła odmienna od tego, co przedstawił Samsung i firma Royole w modelu FlexPai. W Galaxy F mają pojawić się dwa ekrany, przy czym ten większy będzie składany do wewnątrz. Chińczycy z Royole postawili z kolei na jeden duży ekran jest składany na zewnątrz.

W przypadku Xiaomi mamy duży, bezramkowy ekran składany z dwóch stron. Smartfon może więc dysponować dużym prostokątnym, jak i mniejszym kwadratowym wyświetlaczem. Po złożeniu obu części zamienia się za to w niemal klasyczny smartfon.

Prototyp składanego smartfona XiaomiPrototyp składanego smartfona Xiaomi fot. screen z filmu

Na powyższym firmie wygląda też całkiem elegancko. Smartfon po złożeniu wydaje się stosunkowo cienki, jednak końcowy produkt może znacznie różnić się od prototypu. Największym problemem będzie zapewne zmieszczenie odpowiednio pojemnej baterii dla wielkiego ekranu w smukłej obudowie.

Na więcej szczegółów będziemy musieli zaczekać zapewne kilka lub kilkanaście tygodni aż w sieci znaczną pojawiać się plotki. Pokazanie przez Xiaomi działającego prototypu sugeruje jednak, że gotowy składany smartfon powinien zadebiutować w tym roku.

Czytaj też: Składany smartfon Royole na żywo zachwyca i rozczarowuje [PIERWSZE WRAŻENIA]

Więcej o: