Sony wypuści bajerancką przystawkę do kontrolera PlayStation 4. DualShock 4 z dodatkowymi guzikami

Sony zapowiedziało wypuszczenie przystawki do kontrolera DualShock 4. Gadżet będzie wyposażony w panel OLED i zwiększy liczbę przycisków w padzie. Premierę zaplanowano na walentynki.
Zobacz wideo

PlayStation 5 na horyzoncie sprawia, że poprzednia konsola Sony bywa nieco zapomniana. Wszystkich interesują głównie tzw. next geny. Microsoft dopiero co zdradził niemal wszystkie szczegóły dotyczące nowej konsoli, którą ochrzczono jako Xbox Series X. Sony z kolei informowało o swojej konsoli już wcześniej, ale zdecydowało się dawkować informacje. Nie znany jest chociażby wygląd PlayStation 5, co pobudza wyobraźnie fanów. Pojawiły się też informacje co do ceny i daty premiery, ale Sony niemal natychmiastowo je zdementowało. Póki co nie wiadomo, kiedy Japończycy podadzą kolejne informacje na ten temat, ale chyba nie powinniśmy spodziewać się ich w najbliższym czasie. Na ten moment, Sony nadal wspiera PlayStation 4, czego dowodem jest zaprezentowany przez nich gadżet. 

 

Przystawka do Dualshocka 4 ułatwi życie grającym na PlayStation 4

Xbox wypuścił własny ekskluzywny kontroler Xbox One Elite Controller, a podobne rozwiązana oferują też firmy trzecie. Takiego rodzaju pady są użyteczne głównie dla osób grających przez sieć, które potrzebują większej liczby przycisków i możliwości ich konfiguracji. Ich wadą jest jednak cena, która potrafi być dwa razy wyższa niż standardowego kontrolera i zaczyna się od 300 zł. Sony wymyśliło, jak można obniżyć cenę i zwiększyć dostępność takich rozwiązań.

embed

14 lutego 2020 roku do sklepów trafi DualShock 4 Back Button Attachment. Przystawka, która dodaje dwa przyciski w formie skrzydełek/wiosełek. Guziki oczywiście można konfigurować w dowolny sposób, przypisując im jedną z 16 funkcji DualShocka 4. Akcesorium można przypisać trzy różne programy, które można szybko zmieniać z poziomu kontrolera.

embed

Aktualną konfigurację pokazuje umiejscowiony z tyłu ekran OLED. Przystawką podłączamy z przodu, obok wejścia minijack 3,5mm (gadżet ma własne gniazdo , wiec nie tracimy możliwości podłączenia słuchawek). DualShock 4 Back Button Attachment będzie można kupić od walentynek za 29,99 euro (około 128 zł), co jest cenowo dużo bardziej przystępnym rozwiązaniem niż dedykowane pady.

embed
Więcej o: