Sony pokaże PlayStation 5 już w lutym? Tak twierdzi twórca God of War

PlayStation 5 może zostać zaprezentowane już w lutym. Taką informacje podał na Twitterze producent David Jaffe, który twierdzi, że Sony w ten sposób sprawi, że wszyscy zapomną o Xbox Series X.

PlayStation 5 ma pojawić się w okresie świątecznym tego roku. Sony jednak nadal nie zaprezentowało oficjalnie urządzenia. Wiemy co prawda z jakich komponentów będzie składała się konsola i jakie są jej najważniejsze funkcje, ale wciąż nie poznaliśmy wyglądu urządzenia. Wszystkie dotychczasowe informacje na temat nowej konsoli Sony możecie przeczytać pod TYM adresem. Mimo tak dużej dawki informacji, świat gier wciąż czeka z zapartym tchem na oficjalną prezentację konsoli, której Sony wciąż nie zapowiedziało. Microsoft pokazał Xbox Series X dość niespodziewanie, na The Game Awards, podczas gdy Japończycy zdecydowali się długo budować suspens. Trzeba przyznać, że idzie im to wyjątkowo sprawnie, o czym świadczy chociażby post na Instagramie z logo PS5.

 

Choć nie jest ono odkrywcze i zmieniono tak naprawdę tylko liczbę, a reszta wpisuje się w obecną estetykę, to i tak zdjęcie pobiło rekord polubień w kategorii gry wideo i to niemal dwukrotnie. 5,3 mln like'ów pozwoliło przeskoczyć crossover Avengersów i Fortnite'a, któremu serduszko dało nieco ponad 2 mln osób. Gracze są więc spragnieni każdej, nawet nieoficjalnej informacji na temat PlayStation 5. I taką dostali.

PlayStation 5 już w lutym? Tak twierdzi twórca God of War

David Jaffe to zasłużony dla branży producent. Zasłynął jako reżyser pierwotnego God of War na PlayStation 2, pracował też jako dyrektor kreatywny przez sequelu. Ta seria jest perłą w koronie wśród gier na wyłączność na PlayStation, więc Jaffe może być w posiadaniu sprawdzonych informacji. Na Twitterze zasugerował, że gra pojawi się za mniej niż cztery tygodnie. 

Jaffe twierdzi, że Sony zdaje sobie sprawę, iż hardkorowi gracze czekają na każdy urywek informacji o nowej konsoli. Japończycy ponoć zdają sobie sprawę, że teraz to Microsoft zdominował dyskusję, ale tę sytuację łatwo zmienić, gdy tylko Sony będzie gotowe do prezentacji. Zakładając, że będzie ona dobra. 

Te informacje zgrywają się z innymi anonimowymi doniesieniami z forum 4chan, gdzie podano nawet dokładną datę pokazania PS5. Sony miałoby zorganizować specjalny event już 5 lutego w Sony Hall w Nowym Jorku. Przeciek potwierdza też wsteczną kompatybilność konsoli, podaje cenę 499 dol. oraz listę gier, które zostaną zaprezentowane jak tytuły startowe: Godfall, Legendz, Gran Turismo 7, MLB The Show 21, Demon Souls Remastered. Nowym hasłem, które będzie promować PlayStation 5 miałoby być "IT'S TIME TO PLAY".

Więcej o: