Tesla pokazuje, jak powstają respiratory z części samochodowych. Elon Musk rozda je szpitalom [WIDEO]

Elon Musk zapowiedział, że Tesla może produkować respiratory, które zostaną potem za darmo rozdane szpitalom. Firma rozpoczęła już produkcję i pokazuje wideo z fabryki.

- W tych okolicznościach tylko szaleniec jest wolny od strachu - mówi nam kierownik bloku operacyjnego w szpitalu w Suchej Beskidzkiej. Ale właśnie w tych okolicznościach wzajemna pomoc i wspólne działanie mogą dokonywać rzeczy prawie niemożliwych. Jak kupno nowoczesnych sprzętów ratujących życie ofiarom koronawirusa w mniejszych szpitalach powiatowych. Kupujemy respirator - zobacz jak pomóc!

***

Zgodnie z zapowiedziami Elona Muska, Tesla w swoich fabrykach rozpoczęła już produkcję respiratorów. Do budowy tych urządzeń wykorzystywane są części samochodowe. Na wideo pracownik Tesli pokazuje schemat respiratora, na którym na pomarańczowo zaznaczono elementy samochodowe. 

 

Jak widać, jest całkiem sporo, a fabryki aut mogą z powodzeniem przestawić się na produkcję urządzeń wspierających oddychanie. Tę tezę potwierdza również zaangażowanie się w produkcję respiratorów przez Forda oraz General Motors, a nawet Airbusa, na co dzień budującego samoloty. I choć to już standard, warto zwrócić uwagę, że pracownicy Tesli stosują środki bezpieczeństwa i swoją pracę wykonują w maskach i rękawiczkach. 

Zobacz wideo Dr Paweł Grzesiowski apeluje o przeniesienie respiratorów w szpitalach

Tesla produkuje respiratory, które Elon Musk chce rozdać szpitalom za darmo

Elon Musk początkowo nie przejął się zakazami hrabstwa Freemont w USA i nie wstrzymał produkcji w swojej fabryce Tesli. Szybko jednak odpowiedział na apel rządu i przestawił ją na produkcję respiratorów. Jakiś czas później zadeklarował, że urządzenia może zupełnie za darmo rozesłać do szpitali na całym świecie, jeśli tylko dostanie gwarancję, że nie będą leżeć zakurzone w schowku, a zostaną natychmiastowo wykorzystane do ratowania życia. 

Więcej o: